Ariana Grande: Z dětských muzikálů mezi světovou popovou špičku

Ačkoliv Arianina životní a kariérní cesta je v americkém showbyznysu možná běžným vzorcem, pro mnohé je její proměna neuvěřitelným posunem a ukázkou toho, že pakliže je člověk cílevědomý a talentovaný, nemusí se spokojit s málem. Zpěvačka je jasným důkazem toho, že tvrdá práce přináší ovoce.

Ariana Grande vešla ve známost díky roli roztleskávačky Charlotte v muzikálu na Broadwayi 13 a seriálům V jako Victoria a Sam & Cat teenagerské televizní stanice Nickelodeon. Už v těchto projektech prokázala, že má pěvecký talent, který časem bude chtít rozvíjet. Na YouTube nahrávala slavné covery, kde na ni narazil režisér hudebního studia Republic Records, se kterým podepsala nahrávací smlouvu a vydala svou první píseň „Put Your Hearts Up“. 

Po muzikálových rolích a účinkoání v projektech pro teenagery dala sbohem svým rudým vlasům a v roce 2013 vydala své první studiové album „Yours Truly“, se kterým naplno odstartovala svou pestrou a úspěšnou hudební cestu. Její album zaznamenalo obrovský úspěch a Ariana se zařadila mezi nejpopulárnější mladé hudebníky. 

Grande v roce 2012

Vrchol těch nejpopulárnějších hudebních žebříčků atakovala v roce 2014 se svým druhým studiovým albem s názvem „My Everything“, kde nechybí hity jako „Love Me Harder“ či „Bang bang“ a „One Last Time“. V únoru 2015 odstartovala své první celosvětové koncertní turné s názvem „The Honeymoon Tour“. Následně se jí dostalo obrovské pocty, když s ní Andrea Bocelli nazpíval píseň „E Più Ti Penso“. Ta se stala úvodním hitem jeho alba Cinema z roku 2015. 

V roce 2015 vydala Ariana album „Dangerous Woman“, se kterým se vydala i na tour. Tímto albem se zcela odtrhla od malé rudovlasé holčičky, která zářila v seriálech Nickelodeon. Deska Dangerous Woman byla nominována na cenu Grammy za Nejlepší popové vokální album a titulní skladba se stejnojmenným názvem na cenu za Nejlepší popový sólový výkon. 

Muzikály jí však zůstaly stále velmi blízké, proto se v roce 2016 objevila v roli Penny Pingleton v Hairspray Live!. V tomto roce se podílela také na singlu k animovanému filmu Sing. Skladba „Faith“ byla nominována na cenu za Nejlepší původní píseň na 74. udílení cen Zlatý glóbus. 

Rok 2017 byl pro americkou divu s italskými kořeny ve znamení sebevražedného útoku v Manchesteru. Islámský extremista si vybral její koncert k vykonání hrůzného útoku, během něhož zemřelo dvaadvacet lidí. Ačkoliv byla Grande ze situace zničená a zrušila zbytek svého turné, i tak se vrhla do plánování koncertu na podporu rodin pozůstalých. Jejího benefičního koncertu s názvem „One Love Manchester“ se zúčastnily hvězdy jako Justin Bieber, Katy Perry či Miley Cyrus. Arianu za tuto akci jmenovali prvním čestným občanem Manchesteru. V tomto roce jí také byla Billboardem udělena cena „Umělkyně roku“. 

Po drsném, ale i úspěšném roku 2017 vydala své čtvrté studiové album s názvem „Sweetener“, kde se objevily oblíbené písně jako „No Tears Left To Cry“ a „God Is a Woman“. Ke konci roku 2018 vydala hit „Thank You Next“, který vyšel na jejím stejnojmenné desce, kde se objevily také songy jako „7 Rings“ a „Break Up with Your Girlfriend, I'm Bored“. K titulní písni natočila i veleúspěšný videoklip, který se stal nejsledovanějším hudebním videem na YouTube do 24 hodin od vydání. V roce 2019 ji Forbes zařadil mezi nejlépe vydělávající celebrity a Billboard ji označil za nejlépe placenou sólovou hudebnici roku 2019. 

Grande v roce 2014

Grande získala velký počet slavných hudebních cen a v roce 2020 vydala své šesté album s názvem „Positions“. O rok později se objevila v očekáváném snímku „K zemi hleď“, kde si zahrála bezohlednou pěveckou hvězdu. Na konci roku 2021 bylo oznámeno, že si Grande zahraje roli Glindy v nadcházející dvoudílné filmové adaptaci muzikálu „Wicked“. 

Je celkem pochopitelné, že se média zajímají i o Arianin souromý život. Slavných partnerů měla hned několik, mezi nimi třeba rappera Biga Seana, rappera Maca Millera, který v roce 2018 spáchal sebevraždu, či komika Pete Davidsona, jenž momentálně randí s Kim Kardashian. Svého osudového muže našla v realitním makléři Daltonu Gomezovi, za kterého se v roce 2021 tajně provdala. Po velmi rozebíraných vztazích a rozchodech, se své manželství snaží co nejvíce udržovat v soukromí, tedy mimo „hledáček“ médií.

Proč je důležité míti Arianu Grande?

elle.cz

Zdroje: Wikipedia Commons, BBC, Billboard, Forbes, Hollywood Reporter, Variety, Page Six