Renée Zellweger slaví. Co jste o filmové Bridget Jones nevěděli?

 

Renée Zellweger se narodila v dubnu 1969 v texaském městě Katy. Z matčiny strany má Američanka norské a finské kořeny: původně zdravotní sestra Kjellfrid Irene se do Spojených států přestěhovala jako vychovatelka. Otec Renée, inženýr Emil Zellweger, zase pochází ze švýcarského městečka Au. S rodiči ji – stejně jako se starším bratrem Drewem – podle časopisu People pojí blízký vztah.

Nesnadné začátky

Během studia na univerzitě si Renée vysnila zářnou hereckou kariéru. Začátky ale neměla jednoduché. Aby se jako studentka uživila, začala pracovat v tanečním klubu, kde servírovala koktejly. Za první práci se ale nestydí a v minulosti podotkla, že díky ní nikdy nezapomíná na štědrá dýška.

 

Renée Zellweger
Info ikona

 

Natáčení Chicaga bylo její první muzikálovou rolí

Když režisér Rob Marshall hledal svou Roxie Hart do filmové adaptace muzikálu Chicago, málokoho napadlo, že by mohla roli obsadit právě Zellweger. A to včetně jí samotné. Hvězda totiž na plátně nikdy předtím netančila ani nezpívala. Marshall ale trval na tom, že Renée bude jako představitelka ambiciózní vražedkyně perfektní. „Pomyslela jsem si, že nemůžu od toho chlapa odejít, nechat ho opustit (hotel) Four Seasons a už ho nikdy nevidět, protože by to byla obrovská chyba v mém životě a já to vím,“ popsala pozadí schůzky pro magazín Playbill. Rozhodnutí se Zellweger vyplatilo: film jí vynesl Zlatý glóbus.

Kvůli Bridget Jones tajně pracovala ve vydavatelství

Zpěv nebyl jedinou dovedností, kterou Zellweger získala v průběhu své herecké dráhy. V rámci přípravy na natáčení Deníku Bridget Jonesové totiž po vzoru hrdinky několik týdnů pracovala v nakladatelství. V profesní kůži Bridget byla překvapivě úspěšná. Vedení redakce jí dokonce nabídlo pomoc s hledáním práce v oboru, pokud by se herectví rozhodla pověsit na hřebík. Nakonec ale zůstalo jen u praxe – Zellweger ji využila také v pokračování Bridget Jonesová: S rozumem v koncích z roku 2004.

 

Lekce stylu podle Rosie Huntington-Whiteley

elle.cz

 

Přátelství s Carolinou Herrerou

Na červeném koberci je Renée díky svojí úspěšné kariéře jako doma. Není proto divu, že během let vynesla na společenské akce desítky šatů od řady předních návrhářů. Jedné značce je ale herečka přece jen věrnější. V roce 2001 se na newyorském Met Gala potkala s Carolinou Herrerou, zakladatelkou stejnojmenného módního domu. Spojila je mimo jiné láska k elegantnímu, nadčasovému stylu, reprezentovanému například bývalou první dámou USA Jacqueline Kennedy. Róbu od Herrery oblékla i na předávání Oscarů v roce 2004, kdy získala zlatou sošku pro nejlepší herečku.

 

Renée Zellweger
Info ikona

 

Autor: Gabriela Knížková

Zdroj: Wikipedia Commons, csfd.cz

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA