Slavní muži, kteří umí stylově nosit dámské oblečení

Dřív bylo dámské oblečení na mužích považováno za absolutně nepatřičné. Historicky tomu nebylo jinak u žen a pánských obleků. V 19. století například umělkyně Rosa Bonheur si pro to, aby mohla nosit kalhoty a blůzu, musela vyžádat speciální policejní povolení. Oficiální souhlas na oblékání naštěstí nikdo z nás již mít nemusí. Pánské oblečení na ženách se stalo naprosto běžnou součástí našich šatníků a zvlášť letos budou oversized pánské obleky velikým trendem.

Negativní stereotyp vůči dámskému oblečení na mužích však stále přetrvává, ačkoliv už tento styl společnost začíná pomalu přijímat. Co většinu z nás napadne při pohledu na muže oblečeného v něčem ženském? Pravděpodobně začneme ihned přemýšlet nad jeho sexuální orientací. Do sukní, šperků, halenek a podpatků se ale může obléknout i muž, kterého přitahují ženy, tak jako se do kalhot, sak a pánských bot oblékají ženy, které přitahují muži.

Důkazem toho, že podpatky a sukně neubírají na mužnosti, je 61 letý Mark Bryan. Ženatý hetero Američan, který se vyžívá v nošení podpatků a sukní a vypadá u toho skvěle. Pracuje jako inženýr, rád jezdí na kole, miluje rychlá auta a krásné ženy. Jeho zájem o podpatky začal, když mu bylo 40 let a chodil s vyšší ženou, než byl on. Jeho současná manželka ho v jeho netradičním koníčku velmi podporuje. Mark své outfity pravidelně dokumentuje na Instagramu, kde má už úctyhodných 413 tis. sledujících a jak pravidelně píše ke svým postům, jeho cílem je šířit povědomí o tom, že oblečení by nemělo diktovat pohlaví nebo sexuální orientaci jedince.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Ještě před pár lety byly dámské outfity výsadou hudebníků, u nichž se dávka extravagance tolerovala. V poslední době však můžeme vidět ženské kouusky nejen na nich. Prohlédněte si náš výběr cool mužů, kteří se toho nebojí. A možná se přesvědčíte, že i růžová barva, podpatky, šperky a hedvábí může na pánech vypadat sexy a ležérně

Nejstylovější muži v dámských outfitech:
Mohlo by se vám líbit

Adios, macho! Moderní gentleman se jemnosti nebojí

Dnešní žena musí být silná, nebojácná, emancipovaná, anebo taky ne. Může být kým se jí zachce, alespoň takový obraz má v současné pop-kultuře. A co muž? Jakou roli má zastávat a jaké má mít vzory?
elle.cz