Sonny a Cher: Věříte v život po lásce?

 

Začalo to velmi platonicky... 

Když Cher poprvé spatřila Sonnyho v roce 1963, bylo jí 16, zatímco jemu 27 a byl ženatý  - ačkoliv on a jeho žena spolu již nežili. I když on se zajímal spíše o její kamarádku, ona uvedla pro americkou Elle, že “všichni najednou zmizeli,” když se na ni poprvé podíval. “Byl to ten nejneobvyklejší člověk, kterého jsem kdy viděla.” Zpočátku mezi nimi nevznikl žádný romantický vztah, ale i tak si vybudovali silné pouto. V okamžiku, kdy Cher vyhodili spolubydlící z bytu, nabídl jí, že s ním může bydlet, když však bude dělat domácí práce.  

Zprvu bylo toto spolubydlení nevinné. Cher dokonce přiznala, že se jí Sonny svěřil, že ho nepřitahovala, když se k němu zpočátku nastěhovala. Ovšem tento vztah se rychle změnil z platonického na romantický. Zpěvačka však několikrát uvedla, že zde nehrály roli žádné živočišné pudy a sexy ohnivá vzplanutí. Její “daddy issues” - otec ji opustil, když byla malá - však naprosto dokonale uspokojoval jeho otcovský přístup. Šlo vlastně o takový vztah dvou lehce zlomených lidí, kteří toužili po ochraně a ta se jim v náručí toho druhého dostávala. 

 

Mohlo by se vám líbit

Končí s rozvodem éra Billa a Melindy Gatesových?

Když Bill a Melinda Gatesovi promlouvali, všichni jsme poslouchali. Síla jejich společného díla, přesvědčení a charisma se nedala vyčíslit. Když se tak po dvaceti sedmi letech manželství rozvádějí, vyvolá to skoro smutek.
elle.cz

(Kari)ÉRA Sonnyho a Cher

Jejich kariéra a vztah začaly téměř současně. Sonny tenkrát pracoval pro hudebního producenta, spolupracovníka The Beatles či Leonarda Cohena, ale později také usvědčené násilníka a vraha herečky Lany Clarkson, Phila Spectora. Cher díky němu získala pár prací jako křoví v hitech, které produkoval jako “You've Lost That Lovin' Feelin” a "Be My Baby" a Sonny cítil, že by mohla mít úspěšnou sólovou kariéru, avšak kvůli její trémě začal vystupovat s ní.

Po pár nevydařených pokusech, jako bylo například duo Caesar a Cleo, pár natočil píseň “I Got You Babe” a jejich sláva byla téměř okamžitá. Jejich profesní i osobní život se tak dostal do hledáčku celého světa. V roce 1964 dokonce uspořádali falešný svatební obřad, aby se oficiálně vzali o pět let později. Cher byla vždy ráda, že ji Sonny vedl. Obdivovala ho totiž celý život jako nějakého superhrdinu. Možná právě proto, že vypadal přesně jako její otec Johnny Sarkisian. V roce 1969 se jim narodila dcera Chastity, která se později identifikovala jako muž Chaz Bono. 

Koncem šedesátých let se hudební kariéra Cher a Sonnyho zastavila, jelikož se změnil vkus veřejnosti. Slavné duo zažilo první větší zádrhel. Rozhodnutí natočit a financovat film Chastity s Cher v hlavní roli se také neukázalo jako prozíravé, jelikož tento počin divácky naprosto propadl. Nad hvězdami se začaly lehce stahovat mračna a s malým dítětem na krku bylo potřeba zajistit stabilní příjem. Tato situace nesvědčila ani romantice, tak se objevily i manželské problémy. Jako záchrana z čistého nebe a deus ex machina zafungovala nabídka vlastní show The Sonny & Cher Comedy Hour. Ta opět nastartovala jejich kariéru a také kvůli ní nedošlo k rozvodu, který byl již na spadnutí.  

 

 

Život po lásce?

Kariéra Sonnyho a Cher byla příliš spjata s jejich vztahem, proto i když se v jejich manželství začínala objevovat nevěra, neviděli z něho cestu ven. Zpěvačka dokonce několikrát uvedla, že jejímu partnerovi nestačila ani jedna žena, ani pět... Spojení, které tak bylo od začátku založeno na faktu, že on byl tím, kdo dělal rozhodnutí a o svou lásku až úzkostlivě pečoval, se začalo tříštit. Když se pak Cher zapletla s kytaristou v jejich kapele, dynamika soužití se naprosto změnila. Začali žít odděleně s jinými partnery, ale přesto pod jednou střechou. Ovšem tato fasáda spokojenosti navenek nemohla mít dlouhého trvání, a tak došlo v únoru roku 1974 k rozvodu.  

Show The Sonny & Cher Comedy Hour skončila, ačkoliv se ji snažili zachovat, protože ztratila jiskru a Cher označila jejich soužití za “nedobrovolné otroctví”, když zjistila, že všechny peníze vlastní její manžel. Akcie společnosti Cher Enterprises patřily z 95 % Sonnymu a z 5 % jejich právníkovi. Zpěvačka také z důvěry ke svému manželovi podepsala omezující smlouvu, která jí zakazovala vystupovat samostatně bez něho. Bylo to složité vyrovnání, jež vyústilo v dohodu, že Cher se zúčastní vystoupení a nasmlouvaných show v hodnotě milionů dolarů a teprve poté bude volná. Rozvodové řízení skončilo 26. června 1975 a pár dní poté se Cher znovu vdala za Gregga Allmana.

 

 

Období po rozvodu by skvěle dokázala popsat slova slavné písně Cher Believe: “Co očekáváš, že budu dělat? Posedávat a čekat na tebe? To nemohu. Nedá se to vrátit a potřebuji čas, abych se přes to přenesla. Potřebuji lásku, abych se cítila silná. Měla jsem čas nad tím přemýšlet a možná jsem pro tebe až příliš dobrá... Věříš v život po lásce?” 

Kariéra Cher stále vzkvétala a ze zpěvačky se stala i herečka, zatímco Sonny se politicky angažoval. Ačkoliv na sebe pár v médiích prohlásil mnoho nepěkných, a dokonce často i velice ostrých věcí, zdálo se, že za onou občasnou záští se stále skrývá ten pečující a láskyplný vztah, který si kdysi získal celý svět. Jejich životy šli dál, ačkoliv jejich cesty se nikdy nevzdálily natolik, abychom na okamžik nezadoufali, že je mezi nimi stále silné pouto. Když pak Sonny náhle zemřel v roce 1998 při lyžařské nehodě, Cher na jeho pohřbu dokonce pronesla velice silnou a dojemnou řeč. Byla to rána, která se nikdy nemohla zcela zacelit. Vždyť byl v podstatě součástí celého jejího života.  

 

Mohlo by se vám líbit

Jaké je tajemství šťastného manželství Victorie a Davida Beckhamových?

Jsou spolu již přes dvacet let, což je v letech holywoodských celebrit již celá věčnost. Jak se podařilo slavnému fotbalistovi a Posh-spice překonat všechny nástrahy a vybudovat spokojenou domácnost, kterou si berou za příklad tisíce lidí po celém světě?
elle.cz