Ve 41 letech zemřel návrhář Virgil Abloh

 

„LVMH, Louis Vuitton a Off White jsou zdrceni, protože musí oznámit, že Virgil Abloh v neděli 28. listopadu zemřel na rakovinu, se kterou vedl soukromou bitvu již několik let,“ stálo v oficiálním vyjádření společnosti a její ředitel Bernard Arnault přidal další slova smutku: “Všichni jsme touto zprávou velice šokováni. Virgil nebyl jen geniálním designérem, ale také vizionářem a moudrým mužem s krásnou duší. Rodina LVMH se ke mně připojuje v této chvíli velkého zármutku a všichni myslíme na jeho milované.” 

 

 

Na Instagramu zesnulého návrháře se objevilo také oficiální prohlášení: 

“Jsme zdrceni, že musíme oznámit zprávu o smrti našeho milovaného Virgila Abloha, oddaného otce, manžela, syna, bratra a přítele. Zůstala zde po něm jeho milující manželka Shannon Abloh, jeho děti Lowe Abloh a Grey Abloh, jeho sestra Edwina Abloh, rodiče Nee a Eunice Abloh a mnoho dalších drahých přátel a kolegů.

Více než dva roky Virgil statečně bojoval se vzácnou agresivní formou rakoviny, srdečním angiosarkomem. Od své diagnózy v roce 2019 se rozhodl tuto informaci držet v soukromí, podstoupil řadu náročných léčebných procedur, a přitom stále řídil několik významných módních, kulturních i uměleckých institucí. 

Přes to všechno jeho pracovní morálka, nekonečná zvědavost a optimismus nikdy nezakolísaly. Virgila vedla vpřed jeho oddanost řemeslu, poslání otevírat dveře ostatním a vytvářet cesty pro větší rovnost v umění i designu. Často říkal: 'Všechno, co dělám, dělám pro sedmnáctiletou verzi sebe sama,' hluboce věřil v sílu umění inspirovat budoucí generace. Děkujeme vám všem za vaši lásku a podporu a žádáme o soukromí, zatímco truchlíme i oslavujeme Virgilův život.” 

My bychom chtěli za redakci ELLE také vyjádřit svou upřímnou soustrast všem pozůstalým. Virgil byl jedinečnou osobností módního světa, kterou budeme hluboce postrádat. Pokud se chcete o jeho výjimečné životní cestě dozvědět více, přečtěte si následující článek.

Tištěný magazín

Elle cover
REKLAMA