Vera Wang: Krasobruslařka, která šije ty nejkrásnější svatební šaty

 

Cesta Very Wang do módní branže nebyla vůbec přímočará. Předtím, než její svatební šaty oblékla kavalerie celebrit měla velmi úspěšnou krasobruslařskou kariéru. Tu opustila až v okamžiku, kdy se nedostala do olympijského týmu. Poté se živila dlouhou dobu jako módní redaktorka, avšak když její aspirace na šéfredaktorský post selhaly, rozhodla se změnit pole působení. Několik let tak pracovala pro Ralpha Laurena, než si otevřela svůj vlastní butik se svatebními šaty.

Pokud jde o svatební šaty, její jméno se vybaví téměř okamžitě. Oblékly je totiž ve svůj velký den například Kim Kardashian, její sestra Khloe, Victoria Beckham, jenž je dodnes schovává pro svou dceru Harper, Mariah Carey, Sharon Stone, Chelsea Clinton a J.Lo v nich měla kráčet k oltáři s Benem Affleckem, ovšem jejich svatba se nakonec nekonala... (Možná, že nyní to vyjde.) Posledním přírůstkem do "Wang gangu" je i Ariana Grande.

 

 

Ovšem designérka se samozřejmě nezapsala do popkulturního povědomí jen kvůli tomu, že její šaty oblékají celebrity, ale také se objevila (nebo alespoň její modely) snad v každé televizní show, na které záleží. Pamatujete onen dramatický okamžik v seriálu Gossip Girl, kdy si Blair brala Prince Louise z Monaka? Ano, Vera Wang nejenže Blair oblékla, ale dokonce se v seriálu sama objevuje. Její kousky oblékly i Carrie a Charlotta v Sexu ve městě. Co se týče filmů můžeme zmínit například Válku nevěst ve které hrály Anne Hathaway a Kate Hudson.  

Mýtus, který je opředen kolem Very Wang pramení z jejího neuvěřitelného smyslu pro detail a romantiku. Tato štíhlá dáma má zkrátka eleganci v oku. A všechny nevěsty dnes děkují za malý krámek na Madison Avenue, díky kterému se zrodil svatební sen. Vera Wang je dnes symbolem fantazie, jenž si každá žena hýčká již odmalička, ale také ji můžeme považovat za silný vzor. Protože je i vynikající podnikatelkou a hlavně dámou, která ukazuje, že začít s něčím novým se dá v každém věku.  

 

 

Vera Wang však byla poslední dobou středem online dění ne kvůli svým romantickým výtvorům, ale z důvodů svého mladistvému vzhledu. Internet ji velebil, protože na to, že již překročila hranici sedmdesátky, vypadá naprosto skvěle. Především v době největších lockdownů totiž designérka postovala na Instagram jednu fotku za druhou. Avšak my se k všeobecnému nadšení přidat s lehkým srdcem nemůžeme. Faktem opravdu je, že návrhářka nevypadá na svůj věk, především když ji polovinu obličeje zakrývají velkém sluneční brýle či se skrývá za roušky filtrů, ale v době, kdy světu vládne body pozitivity je lehce zvláštní, že obdivujeme tělo někoho, kdo zřetelně trpí podváhou...  

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA