Zářila na mole i na plátně. Bude Moniku Bellucci následovat i dcera?

Z mola na plátno

Svou krásu a osobitost si Monica začala uvědomovat velmi brzy, protože už ve třinácti letech stanula před objektivem amatérského fotografa. Profesionálně se ale modelingu začala věnovat mnohem později. Teprve během studií fakultě práv podepsala smlouvu s agenturou Elite Model Management, s univerzitou se rozloučila a přestěhovala se do Milána. Už o rok později jako supermodelka vládla módním molům v Paříži, New Yorku a v kampaních luxusních značek.

Později se objevila také na obálce francouzské Elle a v kampani Dolce & Gabbana. Jedním z nejvýraznějších momentů její kariéry bylo pózování pro časopis Vanity Fair. Na jeho obálce se objevila těhotná a nahá. Chtěla tím vyjádřit protest proti italskému zákonu, který zakazoval dárcovství spermií a vajíček, omezoval léčbu neplodnosti heterosexuálním párům a zcela z možnosti umělého oplodnění vyloučil svobodné ženy nebo gay páry. Poprvé se tak nevědomky na titulní stránce objevila i dcera Deva, kterou Monica zrovna čekala.

Jedna z nejsmyslnějších italských krásek ale zatoužila vejít do společnosti Claudie Cardinal nebo Sophie Loren a více než v módním byznyse se začala objevovat v tom filmovém. Bellucci na sebe upozornila počátkem 90. let v několika menších rolí ve filmech La Riffa a Dracula Brama Stokera (1992). Získat celosvětový věhlas se jí podařilo až o něco později, když si zahrála roli Maleny ve stejnojmenném snímku. Od té doby se pravidelně objevovala v evropské i hollywoodské produkci, např. v Matrix Reloaded, Umučení Krista nebo Bratři Grimmové. Ve svých padesáti letech se dokonce stala nejstarší Bond girl všech dob, když okouzlila agenta 007 ve filmu Spectre.

Máma a já: Nejdůležitější a nejsložitější vztah vašeho života

elle.cz

Kráska a Lišák

Se svým osudovým mužem a později manželem, francouzským lišákem Vincentem Casselemse Monica seznámila v roce 1996 během společného natáčení. Po čtyřech letech se jim narodila dcera Deva a Monica se ve svých čtyřiceti letech stala poprvé matkou. Druhou dceru Léonii porodila ještě o pět let později. I když iluze perfektního vztahu po osmnácti letech padla a Monica s Vincentem se rozvedli, zůstávají ve velmi úzkém vztahu. Během koronavirových lockdownů dokonce Bellucci a Cassel bydleli ve dvou bezprostředně blízkých domech na baskickém pobřeží, aby i Vincent mohl vidět své dcery a s Monicou bezproblémově sdílet rodičovské povinnosti.

Deva Cassel

Jablko hned pod stromem

Zdá se, že starší dcera, která je své matce neuvěřitelně podobná, bude následovat i její kariéru. Díky svým rodičům ale nemusí začínat od nuly. Její módní kariéru zahájila rovnou spolupráce se značkou Dolce & Gabbana, na kterou si její matka musela několik let počkat. Deva se stala tváří kampaní D&G k vůnímDolce Shine, Dolce Rose a nyní Dolce Lilly. Krásná brunetka se v reklamě prohání v letovisku Portofino v červeném kabrioletu a okouzluje v ulicích ve fialových šatech s volánky. Ve svých sedmnácti letech je dokonalým spojením křehkosti a sex-appealu a jistě to nebyla její poslední kampaň. Zdali zůstane u modellingu nebo se vydá v hereckých stopách svých rodičů, se teprve ukáže. Konečně – zářit může v obojím. Stejně jako její matka.

Zdroje: Wikipedia Commons, Monicabellucci.net, iDnes.cz, YouTube.com