Zlaté devadesátky: Ikonické hvězdné páry, které jsme milovali

Máte pocit, že se poslední dobou vše točí kolem Peta Davidsona a Kanye Westa a jejich nových drahých poloviček? My trochu ano. Proto se vypravíme do minulosti za slavnými páry devadesátých let. Do doby, kdy ještě nebyl Instagram a Davidson chodil do školky. Navíc devadesátky jsou stále žhavým trendem – na mola se vrací bokovky a minisukně a o láskách i zločinech té doby se natáčí seriály. Skoro to vypadá, že ten dvacetiletý cyklus trendů bude skutečně pravda. 

Winona Ryder & Johnny Depp  

Winona forever! Můžeme vůbec začít něčím jiným? Pár se dal dohromady v roce 1989 ještě před Střihorukým Edvardem. V kultovním snímku si pak oba zahráli hlavní roli. Po roce se zasnoubili, přišlo slavné tetování, ale ani to nezabralo a láska skončila začátkem devadesátých let. A z Winona forever se stalo taky výstižné Wino forever. 

Winona Ryder and Johnny Depp
Info ikona

Kate Moss & Johnny Depp 

Nebojte, nebude to one man show, ale u Johnnyho Deppa ještě zůstaneme. Bad boy a heroin chic modelka. Kožené bundy, cigarety a zničené pokoje po nekonečných večírcích. A taky nekonečno hádek a slz. Devadesátá léta zkrátka patřily Kate a Johnnymu. 

Kate Moss and Johnny Depp
Info ikona

Brad Pitt & Gwyneth Paltrow 

Ve filmu 7even z roku 1995 si zahráli manžele a málem se jimi stali i ve skutečném životě. Gwyneth Paltrow a Brad Pitt se ale nakonec rozešli po třech letech. Navždy si je ale budeme pamatovat díky jejich stejnému účesu a outfitům. Neznalec by je považoval spíš za dvojčata než snoubence. Proměny Brada Pitta v kopie svých přítelkyň pokračovaly i v jeho dalších vztazích, ale o tom někdy příště.

Brad Pitt and Gwyneth Paltrow
Info ikona

Carolyn Bessette-Kennedy a JFK Jr.   

Skutečně tragický konec potkal další ikonický pár devadesátých let. Carolyn Bessette-Kennedy a JFK Jr. patřili k americké smetánce a byli tehdy ostře sledovaným párem. Dodnes jsou módními ikonami a příběh jejich manželství a předčasné smrti stále přitahuje pozornost médií. Oba zahynuli při pádu letadla v červenci 1999. Carolyn bylo tehdy pouhých 33 let.

Carolyn Bessette-Kennedy and JFK Jr.
Info ikona

Pamela Anderson & Tommy Lee 

Vděčným námětem pro filmaře je také bouřlivá love story Pamely Anderson a Tommyho Lee. Seriál o hvězdě pobřežní hlídky a potetovaném rockerovi měl premiéru před pár dny a diváky zavede do doby, kdy titulky médií plnil skandál kolem jejich ukradené – hodně soukromé – videokazety.

Pamela Anderson and Tommy Lee
Info ikona

Elizabeth Hurley & Hugh Grant

Loni jsme se zatajeným dechem sledovali Hugh Granta v seriálu Mělas to vědět. Na jeho krátký comeback se dost možná dívala i Elizabeth Hurley, se kterou herec strávil – zdá se to vzhledem k jeho pověsti neuvěřitelné – skoro 13 let! Britský pár zůstal přáteli i přes pár skandálů, včetně toho z roku 1995, kdy byl Hugh Grant veřejně nachytán s prostitutkou. 

Elizabeth Hurley and Hugh Grant
Info ikona

Ellen DeGeneres & Anne Heche

Slavná show moderátorky Ellen DeGeneres skončí letošní 19. sérií poněkud neslavně. Na veřejnost se dostaly zprávy o velmi toxickém pracovním prostředí při natáčení včetně obvinění z rasizmu. Pojďme raději zpátky do minulosti, kdy byla Ellen miláčkem publika a její partnerkou herečka Anne Heche. Jejich zkoordinované outfity i účesy z červeného koberce stojí za to!

Ellen DeGeneres and Anne Heche
Info ikona

Reese Witherspoon & Ryan Phillippe 

Šlo dospívat v devadesátkách a nevidět film Velmi nebezpečné známosti? Jiskra mezi Reese Witherspoon a Ryanem Phillippem ale přeskočila už dříve, na oslavě jejích 21. narozenin v roce 1998. Pak natočili kultovní film verzi podle francouzského románu, přišla svatba, dvě děti a rozvod. O Ryanovi moc slyšet není, zato Reese zbožňujeme v seriálu Sedmilhářky. 

Reese Witherspoon and Ryan Phillippe
Info ikona

Claudia Schiffer & David Copperfield 

Kdyby se David Copperfield narodil na začátku devadesátých let, tak by teď předváděl svoje triky na TikToku. Ale on byl tehdy už na vrcholu své slávy a právě v roce 1993 učaroval (jaké klišé) topmodelce Claudii Schiffer. Několikrát se objevila v jeho kouzelnických show. Naštěstí ji nenechal zmizet ani neproměnil v králíka. Ale po šesti společným letech se vypařila vzájemná náklonost. 

Claudia Schiffer and David Copperfield
Info ikona

Nicole Kidman & Tom Cruise

Vztah Nicole Kidman a Toma Cruise jsme si nechali na konec. Zamilovali se při natáčení Bouřlivých dnů v roce 1990. Jejich vztah a o dekádu později i rozvod byly na začátku nového milénia tématem číslo jedna, ale pokračování s Katie Holmes rozhodně nezůstalo pozadu. Proč? Tom Cruise patří k nejslavnějším podporovatelům scientologie. Nicole se odmítala stát její součástí. Katie do scientologie vstoupila, ale přesto požádala o rozvod. Scientologie bude u Toma vždy na prvním místě a to dělá soužití s ním tak trochu... mission impossible? 

Nicole Kidman and Tom Cruise
Info ikona

Zdroje: Wikipedia Commons, buzzfeed.com

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA