Známá i neznámá Bella Hadid

 

Isabella Khair Hadid se narodila 9. října 1996 ve Washingtonu palestinskému realitnímu developerovi Mohamedovi Hadidovi a bývalé nizozemské modelce Yolandě van den Herik. Ač byla odmala obdarována krásou, o kariéře modelky nikdy neuvažovala, a to i přes rodinnou historii. 

Bella milovala koně a chtěla se jezdectví věnovat naplno a USA zastupovat i na olympiádě. Po absolvování střední školy v Malibu ji ale rodiče motivovali ke studiu, a tak se Bella v roce 2014 přesunula do New Yorku, aby tam studovala fotografii na Parsons.   

Plus-size modelky v hlavní roli! Jak si vede reality show Thick House?

elle.cz

Tvář současné módy 

Bella se IMG Models upsala 21. srpna 2014... Catwalkový debut zaznamenala na New York Fashion Weeku v září toho roku, a to pro značku Desigual. Roku následujícího přišla už i hvězdná jména. Prošla se pod logem Toma Forda a probojovala se na strany alternativních módních magazínů jako LOVE nebo CR Fashion Book. Průlom však přišel mezi léty 2016 až 2017.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

V lednu 2016 se totiž objevila na přehlídce Chanel Couture a všichni zadržovali dech najejí krásou. S úspěchem nicméně přišly i první neblahé zprávy o plastických operacích. ‚‚Přála bych si, aby se Bella přiznala ke svým četným zákrokům. Je v pořádku podstoupit plastickou chirurgii,‘‘ napsala pod jeden z příspěvků herečka a aktivistka Lena Dunham.  

Komentář zůstal bez povšimnutí a byl dokonce smazán. Jeho tíha je ale ve vzduchu cítit doteď. Bella však zatím boduje. Objevila se v kampaních Fendi, Versace, Moschino, Max Mara a aktuálně třeba i Lanvin... dál snad ani nemá cenu jmenovat.  

Body positivity: Proč je kladný vztah ke svému tělu tak důležitý?

elle.cz

Aktivistka i filantropka  

Bella Hadid ale není jen chodící ramínko, ale celé klubko názorů, které se na pozadí její kariéry pozoruhodně rozmotává. V lednu 2017 se Bella zúčastnila pochodu „No Ban, No Wall“ a v rozhovoru pro NBC news řekla, že k účasti na pochodu ji přivedla její vlastní rodinná historie: „Pocházím ze skutečně různorodého prostředí.“ Zároveň prozradila, že je „hrdá na to, že je muslimka “ a že často přemýšlí o historii svého otce jako uprchlíka. 

To ji dohnalo i k protestům proti Trumpovi - v Lodnýně 8. prosince 2017. V dubnu a květnu 2020 navíc Bella Hadid oznámila, že poskytla dar místním potravinovým bankám v New Yorku a projektu Feeding America na podporu úlevy od COVID-19. Pouhé pokusy o jinou než módní publicitu nebo upřímné projevy starosti? Bella se v srpnu tohoto roku nechala slyšet, že už nechce být jen sex symbolem. ‚‚Nechci žít v kolonce. Mám pocit, že konečně můžu mluvit,‘‘ řekla v rozhovoru pro Condé Nast. Budete její boj proti stereotypům sledovat?

Možná, že ano, ač o tom ještě nevíte. Na Bellu Hadid totiž nelze nemít názor. Budí vášně, někoho přitahuje, jiné dráždí, ať či onak zůstává pomyslnou pihou na tváři jednadvacátého století. A za to ji lze připsat kredit v každém případě. Činí totiž naši dobu pestrou.