6 blogů o designu a architektuře, které se vyplatí sledovat
V internetovém světě plném informací jsme pro vás vybrali inspirativní blogové a instagramové oázy, které vás zaručeně pohltí na několik hodin.

1. FREUNDE VON FREUNDEN

Populární blog už dávno není určen jen německy hovořícím. Původem berlínská aktvita se dnes rozkročila mezi osmdesát měst po celém světe a obsáhla všechny světadíly. Na pravidelné bázi přináší rozhovory s neobyčejnými designéry a umělci z jejich přirozeného prostředí, ať už studia, nebo domova.

web: Freunde Von Freunden

Freunde von Freunden

2. THE SELBY

Jeden vůbec z prvních webů o interiérovém designu založil v roce 2008 fotograf a všestranný umělec Todd Selby. Začal s publikováním bytů a domů svých kamarádů, dnes má za sebou blog The Selby spolupráce se značkami jako Airbnb, Ikea, Fendi, Louis Vuitton nebo třeba Nike.

web: The Selby

The Selby

 

3. THE SOCIALITE FAMILY

Francouzka Constance Gennari založila neobvyklý blog o bydlení, který nás bere do domovů rodin a vybraných osobností především v NY, Londýně, Miláně nebo Paříži. Důkladnou zpověď jeho obyvatel vždy doprovází bohatý rejstřík unikátních fotografií, které jinde neuvidíte.

web: The Socialite Family

The Socialite Family

4. SOMEWHERE I WOULD LIKE TO LIVE

Katty Schiebeck, Ruben a Daniel Ortiz z Barcelony stojí za vznikem webu a extrémně úspěšného instragramového účtu Somewhere I would like to live, který odráží jejich zájmy v oblasti designu a architektury a představuje výběr inspiračních i čistě faktických článků. Stejní kreativci stojí i za instagramovým příbuzným platformy – Somewhere I would like to go.

web: Somewhere I Would Like To Live

Somewhere I would like to live

5. MONDO BLOGO

Mondo Blogo je ikonou blogerské designérské scény. I přesto, že život tohoto blogu už pokračuje výhradně na instagramu, jeho web i nadále stojí za návštěvu. Je to fantastický exkurz do historie designu i architektury, který kurátoruje newyorský galerista a sběratel Patrick Parrish.

web: Mondo Blogo

Mondo Blogo

6. FUCK YEAH BRUTALISM

Editor blogu Fuck Yeah Brutalism Michael Abrahamson ví o architektonickém brutalismu mnohem více než většina ostatních. Už několik let vytváří největší webovou sbírku fotografií brutalistických staveb minulého století.

web: Fuck Yeah Brutalism

Fuck yeah brutalism

Článek poprvé vyšel v ELLE Decoration Zima 2017.
Připravil: Adam Štěch, editace: Eva Slunečková