6 pravidel, která vám v zimě zachrání pleť
Protože když mrzne až praští, chce to pořádný plán.

To, že mrazivé počasí nedělá pleti moc dobře, všichni moc dobře víme. Zarudnutí, přecitlivělost, nepříjemné pnutí, suchost. To je jen malá část toho, co s námi teploty pod nulou dělají. Někomu stačí pár minut na to, aby se pokožka vrátila do své komfortní zóny, u někoho to trvá i několik dní. Není žádnou výjimkou, že se právě v zimě zhoršuje stav pleti a objevuje se větším ekzémy, růžovka a další nepříjemné kožní nemoci. Může za to právě počasí, které narušuje kožní bariéru a tak nemůže pracovat na sto procent. 

Aby se mráz, vítr, topení a nízká vlhkost vzduchu na vašem vzhled podepsaly co nejméně, stačí dodržovat pár jednoduchých pravidel. 

Pravidlo č. 1 - Změňte textury
Místo čistícího gelu nebo micelární vody se odličujte speciálním olejem nebo balzámem. Ty šetrně odstraní veškeré líčení i nečistoty ze vzduchu a nenaruší přirozenou lipidovou bariéru, která v mrazivém počasí dostává pořádně zabrat. To samé platí i o krému. Ty lehké si nechejte na jaro.

Pravidlo č. 2 - Doplňujte hydrataci
Protože mráz pleť o hydrataci okrádá, musíte jí doplňovat. K tomu jsou nejlepší pleťové mlhy ve spreji. Aplikujte ji ještě před krémem. 

Pravidlo č. 3 - Nezapomínejte na SPF
I v zimě je nutné kůži chránit před UV zářením. Ujistěte se, že váš krém nebo make-up obsahuje dostatečně vysoký SPF faktor. Pokud ne, řešení je zase sprej s UV faktorem, který můžete aplikovat kdykoliv během dne i přes make-up.

Pravidlo č. 4 - Vsaďte na kyselinu hyaluronovou
Protože hydratace není nikdy dost, používejte pravidelně pleťové sérum s kyselinou hyaluronovou a několikrát do týdně i super hydratační masku s touto zázračnou ingrediencí. 

Pravidlo č. 5 - Hýčkejte se vitamíny
Na noc si na čistou a tonizovanou pleť naneste sérum s vitamínem E. Ještě lepší bude olej. Nebojte se ho ani v případě, že máte mastnou pleť. 

Pravidlo č. 6 - Pozor na vodu
Horká vana sice zní jako skvělý nápad, ale ten vysoký teplotní rozdíl není něco, co by kůže přivítala. Snižte alespoň o 3 stupně teplotu vody, do koupele přidejte olej, aby pleť po celém těle byla krásně vyživená. 15 minut ve vaně vám v těchto dnech musí stačit.