TOP seznam sedmi filmů, které si pusťte, pokud máte za sebou rozchod nebo se vám jen nechce ven do melancholického deště.

Někoho naladí romantická komedie, někdo si raději nadávkuje drama, my doporučujeme podívat se na těchto 7 filmů najednou a udělat si pořádný fimový maraton. Klidně si u nich pobrečte, my vás soudit nebudeme. Show must go on! 

1. Svatba mého nejlepšího přítele (1997)
Proč tenhle? Protože Julia Roberts, Dermot Mulroney, Cameron Diaz a nepřekonatelný Ruppert Everett. Slíbila jste kamarádovi, že pokud do třicítky nenajdete toho "pravého", vezmete si jeho a on vás? Ale on si tu pravou našel! A ta navíc vypadá jako Cameron Diaz? Co takhle tu svatbu přerušit a ukázat mu, že vy jste ta pravá? Tuhle romantickou komedii si zkrátka musíte pustit. Cameron už nikdy tak skvělá jako tady nebyla. A Julia nás nakonec přesvědčí, že zamilovat se do špatné osoby, může být hodně bolestivé.

XR0BYm 47705

 


 

2. Duch (1990)
Tuto klasiku musíte vidět, už jen kvůli herci Patrickovi Swayzovi. Ve své době byl větší hvězda než Zac Efron. Patrick uměl skvěle tancovat, takže si po Duchovi rovnou pusťte Hříšný tanec (1987) a nemusíte vůbec vycházet z bytu. 

maxresdefault ae69c


 

3. Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)
Tady je důvod také jasný, a je jím Michel Gondry. Režisér jehož filmy jsou chytré a vizuálně velmi silné. "Co je Valentýn? Den, který vymysleli výrobci pohlednic, aby se lidi cítili na hovno, že zrovna nemají komu poslat zamilovanou kartičku." Přáli jste si někdy potkat toho, kdo vám zlomil srdce? Jim Carrey o to ví své. Zatímco on prodělává ošklivý rozchod, jeho přítelkyně Kate si ho rozhodla vymazat z paměti. Kromě skvělého vizuálního zážitku si užijte i soundtrack – ten doporučujeme rovnou nastahovat do iPodu.

b2426bbe f3b1 40da 88ff 88ac3b258943 241e1


4. Rozchod (2006)
Film s americkou "holkou od vedle" Jennifer Aniston. Ironický a komický pohled na rozchod dvou lidí, kteří se spolu nějaký čas dělí o společný byt. Láska, nenávist, naschvály, pomsty i žárlivost. A tou nejlepší porozchodovou pomstou? Samozřejmě "killer body". Jennifer rozhodně ví, jak takové tělo prodat i jak ho získat – sama si několik veřejných rozchodů v životě užila i v reálu.

movie review photo the break up screen savor 1d7fe


5. Prázdniny (2006)
Jude Law s brýlemi, Jude Law s prostíraní na obličeji, ubrečený Jude Law, nesmělý Jude Law i nejlépe líbající Jude Law. A pak samozřejmě skvělá nešťatně zamilovaná Kate Winslet, která umí být okouzlující i v depresi. A pokud můžeme mluvit za sebe, v tom jejím pidi domečku stojícím na samotě poblíž Londýna bychom chtěli prožít zimní prázdniny v redakci úplně všechny. 

1360 9 screenshot 7e7df


6. Thelma a Louise (1991)
Dvě nejlepší kamarádky se vydají na cestu Amerikou, aby se z nich staly kriminálnice na útěku. Tenhle film sice vznikl před více než 25 lety, ale téma je stále aktuální – nekonečná touha po svobodě! Rozchod, nerozchod, je na co se dívat. Road movie par excellence.

thelma 85e0d


7. Prolomit vlny (1996)
Potřebujete si poplakat a vyplakat všechen nahromaděný porozchodový smutek? Pak jsou Vlny Lars von Triera tím pravým. Pusťte si tento film doma a obložte se kapeníky. Film je emociálně nabitý jedním překvapením za druhým.

jxZDPuM6vjDIY6f88YJvvByZL2X 7914d