Alexander McQueen byl nalezen mrtev
Svět módy utrpěl velkou ztrátu. Famózní britský návrhář údajně spáchal sebevraždu.

McQueenovu smrt potvrdila dnes v odpoledních hodinách jeho kancelář.
"Alexandrova smrt je tragická ztráta, v současné chvíli se k celé události nehodláme vyjadřovat z hlubokého respektu k jeho rodině."

Možným důvodem jeho tragického konce byla ztráta matky Joyce, která zemřela před několika dny.

Alexandr McQueen se narodil v roce 1970 v londýnském East Endu jako syn taxikáře.
Alexander objevil svůj talent již v útlém věku, kdy oblékal své tři sestry.

Mladík z Londýna opustil v 16-ti letech školu a šel pracovat do místních krejčovských dílen. Svůj talent stále rozvíjel. Šil obleky pro slavná jména jako princ Charles či Michail Gorbačov. Díky spolupráci se slavnými návrháři se dostal na prestižní školu Central Saint Martins, kde začal prezentovat své mistrovské kolekce. Originalita a extravagance vévodila i prvním modelům.

V roce 1991 završil své studium svou magisterskou kolekci, kterou ihned po jejím uvedení koupil slavná stylistka Issabella Blow.

Alexander založil svou módní značku teprve v roce 1992. Za krátkou dobu se však jeho modely dostaly do podvědomí lidí především díky originalitě, perfektním střihům a temné sexy estetice. Kritiku a zároveň velkou oblíbenost si značka zasloužila díky extravaganci a popírání zarytých konvencí. V roce 1996 se stal kreativním ředitelem Givenchy, kde ho později vystřídal John Galiano.

”Nikdy jsem se nechtěl podobat Lagerfeldovi a nehodlám si na snoba hrát ani nyní.”
Alexander McQueen je dobře znám díky očividnému nesouhlasu se snobskou módou. Zastává názor, že oblečení bychom si měli vybírat srdcem, nikoliv podle toho, zda se na kolekcích objevuje monogram známé firmy.
Značka Alexand McQueen vlastní v současnosti butiky po celém světě od Los Angels až po Beirut. Je z 51 procent majetkem společnosti Gucci Group.

Nejslavnější kolekce Alexandra McQueena

Budoucnost podle Alexandra McQueena

Svět truchlí nad ztrátou Alexandra McQueena

Spekulace kolem smrti Alexandra McQueena