Beauty SOS: Vitamíny, jež zachrání vaši pleť
Běh za krásnou pletí je často posetý překážkami, pády menšími i většími a to, zda vůbec někdy najdeme správnou cestu, je ve hvězdách. Ale možná existuje řešení snazší, než jste si mysleli.

Snažíme se jíst zdravě, přiměřeně se hýbat, používáme peeling, masky, hydratační krémy, krémy s SPF, spíme (více méně), pijeme hodně vody a stejně je naše pleť občas unavená a dospělácké akné se mísí s prvními vráskami.

Jestli jste už také vyzkoušela všechno, a přece se ne a ne dostat do toho optimálního stavu, kdy budete vy i vaše pleť spokojená, zářivá a krásná, zkuste za zaměřit na vitamíny. I zdravé jídlo může některé důležité vitamíny postrádat, a proto není od věci čas od času využít vitamínové doplňky nebo si přidat extra porci špenátu či mrkve. 

Jaké vitamíny by vaší pleti neměly chybět? 

Vitamín C

Ne nadarmo je vitamín C jedním z důležitých zachránců. Napomáhá detoxikaci těla, v nemoci a pleť se bez něj také neobejde. Céčko je přispívá k tvorbě kolagenu v pleti, zpevňuje ji, bojuje proti pupínkům a brání před poškozením sluncem. Takže až budete příště ležet s chřipkou, naordinujte si ho nejen pro rychlé uzdravení těla, ale i pleti. 

Vitamín A

Nejspíš tušíte, že vitamín A najdete hlavně v mrkvi a že pro zdravé oči je nepostradatelný. Vitamín A ovšem pomáhá také v boji s prvními jemnými vráskami, s pigmentací pleti, zpomaluje rozklad kolagenu a vaše pleť by s jeho pomocí měla být hladká jako, no, vždyť vy víte…  

Vitamíny skupiny B

Mohly bychom se tu dlouze rozepisovat o účincích jednotlivých vitamínů skupiny B, protože se zdá, že jsou úplně na všechno a bez nich to nepůjde. Kromě toho, že váš metabolismus po nich bude údajně nezdolný, vaše pleť se doslova rozzáří. Vitamín B2 pleť přirozeně hydratuje, B3 zpevňuje, B5 napomáhá její obnově a B6 citlivou pleť hojí. 

Vitamín D

Když se sluníčka nedostává, je třeba vitamín D hlídat, protože jeho nedostatek může znamenat spoustu malérů. Pomáhá při léčení akné, obnově pleti, má protizánětlivé účinky a ještě k tomu zlepšuje náladu. 

Vitamín E

Pokud máte strie, pak sáhněte po vitamínu E. Ten pomáhá zpevňovat pokožku, hydratovat ji, zabraňuje ztrátám vody z pokožky a navíc je po něm pleť jemnější. 

Nezapomeňte se v případě nutnosti poradit s lékařem!

Zdroj: blackpaint.sg