Diamantová kolekce inspirovaná lístky břečťanu
Claire Choisne, kreativní ředitelka Boucheron, se vrací ke svým počátkům a velké vášni. Vytvořila novou diamantovou kolekci plnou lístků břečťanu. Její mistrovské šperky musíte vidět. Jsou více než jen krásné.

Břečťan byl první inspirací pro kolekci klenotnictví Boucheron, kterou Claire Choisne navrhla. Nyní, po pěti letech, tento romanticky tajemný motiv oživuje s pomocí tisíců diamantů. Během týdne módy haute couture ukázala v soukromých salonech na Place Vendôme novou kolekci "Nature Triomphante", v nímž celá jedna sekce je věnovaná břečťanu.

Příběh šperků "Lierre de Paris" sahá až do roku 1858, kdy Frédéric Boucheron otevřel první butik v komplexu budov Palais Royal. Jeho podloubí zdobil břečťan, který Claire znovu oživila a vdechla mu nový život. Břečťanové lístky obtáčejí zápěstí, krk i prsty a září jako tisíce hvězd na jasném nebi.

Mistrovským kouskem je náhrdelník z bílého zlata, jehož velikost vám doslova vyrazí dech. Jeho výroba trvala mistrům klenotníků více než 1000 hodin a bylo použito přesně 1246 bílých diamantů o celkové váze 44.65 karátů. I přes svou velikost působí šperk neuvěřitelně jemně. Jeho lístky nejsou statické, ale pohybu následují svou nositelku, čímž se diamantové odlesky ještě více umocňují. Motiv z archivu tím dostává nový, velmi současný rozměr. 

Masivní náhrdelník není jediným kouskem, který stojí na pozornost. Součástí kolekce jsou i skryté hodinky zabudované do náramku. Stačí jedním pohybem odkrýt jeden z lístků a objeví se miniaturní ciferník. Stejně úžasný je taky dvojitý prsten.

Podívejte se do fotogalerie na kolekci Lierre de Paris. Jaký šperk byste chtěli nosit?