Burberry diktuje denim
Módní dům vás v podzimním nečase oblékne do úzkých džín.

Denimová lavina právě zaplavila jeho butiky. Během nedávného londýnského týdne módy jsme se dozvěděli, co pro nás dvorní návrhář Burberry Christopher Bailey přichystal na jaro – kožené legíny, krátké hedvábné šaty se zvířecími potisky, miniverze motorkářských bund obsypané cvočky, jemné koktejlky zdobené pásy kůže a závratně vysoké podpatky.

Venkovní klima však velí upřít pozornost modelům, které návrhář ušil tomuto podzimu už o sezonu dříve. Ke slovu se dostávají letecké kožené bundy s kožešinovým límcem, parky, tmavě modré vojenské kabáty se zlatými knoflíky a nejrůznější variace ikonického trenčkotu, jež se na přehlídce Burberry Prorsum předvedly letos v únoru během živě streamované 3D přehlídky.

K sortimentu svrchníků, kozaček sahajících po stehna a podzimních šatů právě přibyla ještě nesmrtelná džínovina. Do butiků nově dorazila kolekce lehce strečových slim džín v černé, tmavé indigové, velbloudí i bordó barvě. K dostání jsou kalhoty seprané, se zipy u kotníků i ve verzi capri. Jejich ceny začínají na 175 eurech.

Tip Elle: Při výběru přiléhavých džín dbejte na výběr správné délky. Zatímco kratší modely končící u kotníků jsou vhodné pro zastrčení do kozaček (tento podzim přeje těm kotníčkovým), k delším se hodí vysoké podpatky. V kombinaci s balerínkami si konce nohavic před obutím přetáhněte přes paty.