V Cannes začal 70. ročník filmového festivalu. Kdo přijel na zahájení a měl nejlepší šaty a nejzářivější šperky?

Letošní filmový festival v Cannes je ještě větší, zářivější, prestižnější. Jednak se jedná o jubilejní 70. ročník a pak se očekává rekordní počet celebrit. S tím souvisí i ještě větší koncentrace módních týmů, diamantů a drahokamů, které se momentálně na Francouzské riviéře nacházejí. Cena přímořského letoviska od včerejšího dne mnohonásobně stoupla. Jasným důkazem byl zahajovací ceremoniál.

Na ten přišla krásná Elle Fanning v ručně malovaných šatech od Vivienne Westwood. Bella Hadid se ukázala s obřím safírem na krku a saténových šatech od svého nejoblíbenějšího francouzského návrháře Alexandra Vauthiera. Julianne Moore se nedala v žádném případě přehlédnout, v rudých šatech s peříčky od Givenchy byla za jednu z největších módních hvězd. Evu Herzigovou oblékl Roberto Cavalli, Saru Sampaio libanonský designér Zuhair Murad.

Jessica Chastain si k šatům Alexander McQueen vybrala nádherný diamantový náhrdelník se safíry. Emily Ratajkowski šla ještě dál, jen těžko byste na červeném koberci hledali větší šperky než její Bulgari náhrdelník.

Susan Sarandon ve svých sametových šatech od Alberty Ferretti všem dokázala, že 70 je nových 30. Hluboký výstřih a vysoký rozparek v jejím podání zbořily veškerá pravidla o tom, že v určitém věku je lepší se zahalovat. Nemusíte, podívejte se na hollywoodskou superstar, ale i na Monicu Bellucci a Umu Thurman. 

Ve fotogalerii uvidíte top fashion momenty z prvního dne filmového festivalu.