Národní divadlo: Sternenhoch
Uplynulý týden mohl v kalendáři nést pracovní název "Konečně bylo dvacet stupňů Celsia." Nadchlo nás taky, že...

...existuje robot, který vám možná jednou zachrání život

Inženýři ze stanfordské univerzity vynalezli novou generaci robotické technologie, jež je určená k tomu, aby lidi dostávala z prekérních situací. Nevypadá jako androidí hasič nebo policista, nýbrž má tvar nafukovací plastové žížaly, která se bez újmy dostane i do nejsvízelnějších míst. Při katastrofách umí hledat pohřešované a dokáže pomoci při složitých chirurgických operacích.

...v Národním divadle se začal hrát Sternenhoch

Bohatý a strašidelný šlechtic z románu Ladislava Klímy ožívá ve vší své grotesknosti na prknech Národního divadla. Opera plná snů, hororových výjevů, tlachání i filosofování vás přiměje věřit v slova, která před téměř sto lety pronesl tvůrce literárního knížete Sternenhocha. Totiž, že krása je, když se políbí láska s hrůzností. 

...na Colours of Ostrava zahraje Emika

Její melodie jste mohli slyšet v reklamních spotech Gucci nebo McLaren, hrála na olympijských hrách v Londýně nebo v traileru k poslednímu Mission Impossible. Charismatická londýnská hudebnice studovala klasický klavír, když si ale za peníze z brigád našetřila na první Apple Mac, chytila ji tvorba elektronické hudby. Tu nejlíp vystihuje název jejího dvanáctiminutového singlu: Melancholia Euphoria.

{YouTube}X3hCPwBKaWk{/YouTube}