Leonardo DiCaprio od oscarového filmu REVENANT Zmrtvýchvstání stále hledá filmový projekt, který by ho oslovil natolik, aby se vrátil zpět před kameru.

Podle filmového časopisu Variety se Leonardo chystá dokonce na dva filmové projekty. 

Tím jedním je naprostá srdcovka - biografický film o Leonardovi Da Vincim podle stejnojmenného románu, který má vyjít v říjnu a jehož autorem je Walter Isaacson. Walter napsal životopis o Stevu Jobsovi a podle jeho předlohy byl natočen i film. 

Pro roli Da Vinciho se Leonardo narodil. Jeho maminka se pro jméno Leonardo rozhodla poté, co ve Florencii koukala na malby od italského malíře v galerii Uffizi v roce 1974. V ten moment ucítíla kopnutí. Od té chvíle měl prostě předurčeno, že jednou natočí biografii tohoto italského velikána. 

DiCaprio by byl v roli skvělý - nejen proto, že se po mistrovi jmenuje, ale je mu i fyzicky podobný. A samozřejmě je to skvělý herec. Také nesmíme zapomenout, že Leo je sice Američan, ale italské kořeny má po svém otci, který je poloviční Ital a Němec. 

Na režisérskou židli by si měl sednout Martin Scorsese, u kterého už Leonardo hrál v několika filmech. Zazářil u Scorseseho například jako irský přistěhovalec (Gangy v New Yorku) nebo paranoidního Jižaran (Skrytá identita). Tak proč by nezvládl italského malíře a myslitele? 

Hollywood jako by čekal na svého da Vinciho, na velkém filmovém plátně se zatím žádný snímek o da Vincim neobjevil, doposud to byly jen menší televizní série.

Leo, je načase začít cvičovat s malířským štětcem a nechat si narůst pořádný plnovous!

 

Snímek obrazovky 2017 09 09 v 9.22.30 ae565

I druhý filmový projekt se týká spojení Scorsese - DiCaprio. 

Filmové studio Warner Bros. oznámilo, že chystá samostatný film o komiksové postavě Jokerovi (záporňákovi z Batmana, kterého hráli Jack Nicholson a Heath Ledger). Film bude produkovat opět Martin Scorsese, režie by měl ujmout Todd Phillips. 

A koho by chtěl Scorsese jako Jokera? No přece svou "múzu", Leonarda. 

Tak co, chcete Leonarda raději vidět jako da Vinciho, nebo Jokera? Uvidíme, kterou z nabídek si Leo vybere. 

Leo DiCaprio The Joker Warner Bros d9172