COS slaví 10 let a má novou limitovanou kolekci
Už deset let si chodíme pro stylové kousky do COSu. Své narozeniny slaví značka limitovanou kolekcí, kterou celou budete chtít mít ve svém šatníku.

Minimalistická značka COS slaví 10. narozeniny, ale dárek si pro nás přichystali její designeři. Ti na oslavu výročí přišli s limitovanou kolekcí deseti modelů pro ženy, muže i děti, jejichž hlavní inspirací je japonská kultura a origami. Střih každého kusu oděvu je vytvořen jako skládačka z plné šíře použité látky, jeden tvar rozhoduje o dalším, takže a jsou omezeny jakékoliv přebytky. Díky těmto postupům vznikla čistá a uvážená kolekce s přímočarými siluetami v duchu velmi aktuálního tématu udržitelnosti.

Kolekce je vyrobena z lehkých materiálů  jako je čistá bavlna a technický polyester, a to v pouhých dvou odstínech, pískové a bílé. Na své si přijdou všichni minimalisti. Kreativní ředitelka COS Karin Gustafsson ke kolekci říká: „Náš designerský tým hledal příležitosti, jak si hrát a experimentovat během procesu stříhání a současně nově využít postupy stojící v pozadí designu. Střihači a návrháři pracovali souběžně a využívali historické techniky, které maximalizovaly využití materiálů. V budoucnosti se budeme nadále zaměřovat na efektivní využívání látek a inovativní techniky.“

Limitovaná kolekce '10' bude v prodeji od 24. března 2017, a seženete ji v butiku i online, na cosstores.com.

Prohlédněte si všechny kousky z kolekce už nyní v naší galerii a rovnou si začněte vybírat, pro které kousky vyrazíte do obchodu. Nebo je snad budete chtít všechny?