V té první hraje španělský režisér Pedro Almódovar a v té druhé irský herec Cillian Murphy. Zamilujete se také?

V Miláně právě probíhá pánský fashion week a dnes je navíc Den otců. I u nás v ELLE se tedy tento víkend vše točí kolem mužů. Bezhlavě jsme se zamilovali do dvou dalších pánských kampaní pro sezónu podzim–zima 2017: Prada a Stella McCartney. Která se více líbí vám?

Prada

Co mají společného španělský kultovní režisér a italský módní dům? Poslední kampaň pro Pradu. Módní dům navazuje na svou tradici kampaní se slavnými filmovými osobnostmi. V minulé kampani vsadila Prada na krasavce Judea Lawa a tuto sezónu je to charismatický Španěl Pedro Almódovar.

1212795 06a3c

V sérii fotografií a krátkém spotu Prada představuje novou kapitolu pánského oblečení, která se hodí na všech 365 dní v roce. Kampaň opět nafotil módní fotograf Willy Vanderperre. V krátkém fashion videu nazvaném Auteur si Almódovar zavzpomínal na svoje herecké zkušenosti z mládí, i když ve filmu spíše "hraje" sám sebe. V jeden moment máte dokonce pocit, že Pedro sám nemůže uvěřit, na jaké straně kamery se to vlastně ocitl. 

cq5dam.web.1280.1280 4ecd4

Módu evidentně miluje a to je vidět i v jeho filmech. Vzpomeňme si třeba na Ženy na pokraji nervového zhroucení, Vysoké podpatky, Volver nebo Rozkoš v oblacích. 

pedro almodovar prada fw17 03 b7028

A o co v krátkém videu jde? Pedro se pohybuje po uměleckém ateliéru a hledá inspiraci pro filmové příběhy. Na fotkách i ve filmu při tom vypadá velmi spokojeně a v barevném oblečení i v kabátech mu to sekne. Přesvědčte se sami, v kampani na podzim-zima 2017. 

{YouTube}HOdTl1tlbq8{/YouTube}

 


Stella McCartney

Nejnovější pánskou kampaň značky Stella McCartney pro podzimní sezónu má na svědomí režisér Sean Ellis. Ten před dvaceti lety působil jako jeden z dvorních fotografů pro časopis The Face. 

Návrhářka Stella McCartney spolupráci okomentovala slovy: "Znali jsme se už z Paříže, kde jsem před lety žila. S Seanem jsme zůstali v kontaktu. A v listopadu 2016 se společně s Cillianem Murphy objevili na naší první pánské přehlídce,  v té době akorát měl premiéru jejich film Anthropoid. Byla jsem ráda, že je oba vidím a jen jsem vyhrkla: 'Kluci musíme něco společně udělat.' A o dva týdny později jsme už natáčeli kampaň v lesích nedaleko Londýna. Takhle rychle se u nás pracuje!"

Cillian Murphy 2017 Stella McCartney Fall Winter Film Stills 001 90c3f

Výsledkem jejich společného setkání v lesích je krátký fashion film Black Park. Murphy je ve filmu uvězněn mezi dvěma světy - bláznivou diskotékou a strašidelným srubem v lese. Film je záhadný, zneklidňující a temný. 

Cillian Murphy 2017 Stella McCartney Fall Winter Film Stills 002 6ec01

Hudbu pro film složil táta návrhářky, sir Paul McCartney. Je podobně temná a zlověstná jako film sám a dost se liší od Paulových beatleasáckých songů, které známe tak dobře. Stella tátovi dala jasné zadání: "Chci něco hodně hodně divného, což vím, že dokážeš!"

Cillian Murphy 2017 Stella McCartney Fall Winter Film Stills 003 b02e4

Cillian má na sobě dokonale padnoucí dvouřadový oblek a kabát. Je jasné, že Peaky Blinders mu už nikdo neodpáře, ale to přeci nevadí, když mu tak sedí. 

Že je spojení Murphy - Ellis - McCartney naprosto dokonalé se přesvědčte v kampani Stella McCartney pro podzim-zimu 2017:  

{YouTube}sbuvNRcXdpM{/YouTube}