Letos už stačilo vyjít několik hudebních novinek, které byste rozhodně měli slyšet. Tak do toho!

Franz Ferdinand - Always Ascending  Po dlouhých pěti letech se veselí Skotové vracejí, tentokrát se vybavili větším než malým množstvím synťáků a elektroniky a svou show přivezou 9. března do pražského Fora Karlín. 

{YouTube}crjugtkXZN4{/YouTube}


Migos - Culture II  Hip-hopová senzace loňského roku se rychle hlásí s pokračováním svého oslnivého debutu, které je skoro stejně tak dobré, vtipné a zábavné. 

{YouTube}HI-mXMr8glQ{/YouTube}


Camila Cabello - Camila  Dřív účinkovala ve formaci Fifth Harmony a udělala moc dobře, že se od této holčičí skupiny trhla. Sebrala odvahu a natočila debut, který by od ní nikdo nečekal. Je naprosto seriózní, přitom svěží a lehce přístupný a objevuje se na něm spousta vzácných hostů - například Pharrell Williams, Machine Gun Kelly nebo Young Thug.

{YouTube}Q0mxQXmLsk{/YouTube}


Porches - The House  Pokud rádi tančíte, ovšem na hudbu, která není typicky diskotéková a má hlavu, patu i duši, jsou Porches a jejich třetí album stvořené přímo pro vás. Se stejnou radostí jako někde venku v baru je budete poslouchat i doma. 

{YouTube}BO4hmxtt2dc{/YouTube}


Joan as Policewoman - Damned Devotion  Je libo hlas, který zároveň laská i škrábe? Někoho, kdo má zcela jasný hudební i životní názor? A kdo u toho navíc dobře vypadá? Prosím, seznamte se s Joan. Pokud se ovšem neznáte už z dřívějška... Na takovou policajtku jen tak nezapomenete... 

{YouTube}X8vumVOtgso{/YouTube}


Hookworms - Microshift  Britský časopis NME má za to, že toto je jedno z nejlepších alb, která budou v roce 2018 vydána. My tak unáhlení nebudeme, přesto nás nahrávka baví po každém poslechu ještě o něco víc. Otestujte si svou náklonnost i vy. Připravte se ale na to, že to celé trochu připomíná, když kočička s pejskem dělali svůj dort. 

{YouTube}TALpcCFupmw{/YouTube}


Børns - Black Madonna  Má hlas zastřený a krásný tak, až by z tomu jednomu srdce puklo. Její hudba už tak dechberoucí není, ale ten tklivý duet s Lanou Del Rey to celkem zachrání. 

{YouTube}eF2hDcFIfqs{/YouTube}


MGMT - Little Dark Age  To je dobře, že naši miláččci přestali zbytečně experimentovat a na novince se vrátili k osmdesátkovému disko zvuku svého debutu...

{YouTube}OTHHeIAYfuU{/YouTube}


Rhye - Blood  Už se nejedná o kolektivní dílo, v Rhye zbyl sám Milosh, ale to vůbec nevadí, naopak. Následovník zázračného debutu Woman je totiž ještě nežnější a uvolněnější. A rovněž hitovější. 

{YouTube}JG03LvWb3kQ{/YouTube}


Son Lux - Brighter Wounds  Tak tahle deska nás letos baví zatím nejvíc ze všech. A ještě asi dlouho bude. Nevěříte? Tak si ji poslechněte sami. Ty vokály! Ta hudba jako někde v chrámu! 28. února tito Belgičani vystupují v pražské MeetFactory. "Bohužel" mají vyprodáno.

{YouTube}hQAj6412syQ{/YouTube}