FW New York: Street style
Jste zvědaví na ty nejlepší úlovky ze stylových ulic velkého jablka?

Týdny módy jsou událostí nejen kvůli přehlídkám samotným, pravidelně se totiž stávají centrem té nejlepší streetové módy, která je v ulicích kdy k vidění. Pokud navštívíte některý z fashion weeků, připravte se na to, že se stanete cílem mnoha fotografů, kteří se předhánějí v ulovení té nejlepší kořisti. A nutno podotknout, že vidina konkurence v podobě Anny Dello Russo či Anny Wintour smrtelníkům přeje – vytvářejí totiž neodolatelné kombinace. Naši newyorští favorité?

Barvy
Color blocking byl letním hitem a zuby nehty se nás drží i na podzim. Pozůstatek z minulých kolekcí má však nová pravidla – kombinovat byste měla vždy studený odstín se studeným a teplý s teplým. Červená s růžovou je ideální volba, baví nás ale i letní neonově zelená.

Simple
S jednoduchým outfitem nikdy nešlápnete vedle, klasické barevné kombinace navíc sluší každému. Pamatujte ale na to, že váš outfit může být simple, ale nikdy ne nudný. Malé černé na denní nošení? Zkuste třeba spárovat tílko s baletní sukní. Obyčejnému bílému topu a černé sukni dodáte šmrnc nevšední obuví – kombinace pánských boots s elegantní chanelkou na řetízku nemá chybu.

Výrazný prvek
Color blocking už vám leze krkem nebo na něj jen nemáte dost odvahy? Zkuste zkombinovat jeden výrazný kousek s neutrálním základem. Nás v newyorských ulicích zaujaly bláznivě růžové kalhoty i pruhovaná pencil skirt.

Kytky
To, že jsou potisky v kurzu, jsme se na vlastní kůži přesvědčili jak na přehlídkových molech, tak v ulicích New Yorku. Květovanou klasiku noste buď v jednoduché kombinaci s černou, nebo odvážně – jiný vzor na topu a jiný na sukni či maxikalhotách. Která verze se vám líbí víc?

Džíny
Nesmrtelná džínová klasika se nosí a nosit bude. Extrastylová budete v širokých zvonech a s turbanem na hlavě, na který letos vsadila i Anna Sui ve své kolekci S/S 2012. V módě se ale už několikátou sezonu drží i klasické slimky. Jejich úzkou siluetu rozbijte volným svetříkem nebo mikinou. Které krásce dáváte hlas?

Detaily
New York moc dobře ví, že v módě hrají detaily prim. Díky nim totiž i z nudného outfitu uděláte stylovou záležitost. Puntíky na kraťasech, pyramidové náramky, neonové kabelky… Nádhera!