Herecké a módní ikony si podmanily Prahu
Na soukromou premiéru filmu, který zaujal na MFF v Benátkách, přijely evropské hvězdy stříbrného plátna.

V pražském divadle Royal se konala soukromá premiéra filmu The Aspern Papers. Tento celovečerní snímek, který vznikl na motivy románu Henryho Jamese, se těšil obrovskému zájmu na MFF v Benátkách a jeho oficiální uvedení je plánované na 10. ledna v New Yorku. Díky značce Bulgari byla netrpělivě očekávaná novinka, na níž se produkčně podílel James Ivory, představena v Praze během soukromého promítání za přítomnosti tvůrců filmu. Do české metropole zavítal mladý režisér a scénárista Julien Landais a francouzský herec a model Nicolas Hau.

Film The Aspern Papers nabízí hvězdné obsazení (Jonathan Rhys Meyers, Vanessa Redgrave, Joely Richardson a Jon Kortajarena), dechberoucí scénář, nádherné lokace, kostýmy a šperky, o které se postaral italský klenotnický dům Bulgari. Tato spolupráce rozhodně není nahodilá, značka se dlouhodobě věnuje podpoře italské kultury a historie a  více než půl století je spojena i se světem stříbrného plátna. Jejich šperkařské a hodinářské kreace se objevily v mnoha snímcích a zdobily hvězdy jako Sophii Loren, Claudii Cardinale, Ingrid Bergman či Elizabeth Taylor. 

„Fascinoval mě element transformace zúčastněných – bývalý model Julien Landais se posadil na režisérskou židli, módní ikona a mecenáška Daphne Guinness se objevila v roli herečky a světoznámý model Jon Kortajarena ztvárnil postavu Jeffreyho Asperna. Na MFF v Benátkách jsem se dozvěděl, že jedním z oficiálních partnerů filmu je klenotnický dům Bulgari, a tak se ve spolupráci se Silviou Patrovou, manažerkou butiku, zrodil nápad, že se film uvede v Praze formou soukromé projekce,“ uvedl koproducent večera Milosh Harajda. 

harajda

„Praha je nesmírně inspirativní a připomíná mi Paříž, kde momentálně oba s Julienem působíme. Je fantastické, že druhé uvedení po Benátkách je v Praze. S Julienem je to naše první spolupráce na celovečerním filmu a nyní se připravujeme na druhý - adaptaci Sodomy Gomory od Marcela Prousta, kde si zahraji po boku Gerarda Depardieua,“ uvedl Nicolas Hau, který má na kontě modelingové spolupráce ze značkami John Varvatos, Diesel, Dsquared či Zegna. Kromě premiéry The Aspern Papers si oba hosté během návštěvy Prahy nenechali ujít večírek spojený s uvedením inovované verze bezdýmného produktu IQOS 3 a IQOS Multi na český trh, kde si podali ruce s českými umělci jako Pasta Oner, Jitka Schneiderová, Mike Trafik a Matěj Ruppert.

Režisér Julien Landais ocenil prostředí vinohradského divadla Royal, jež dokonale korespondovalo s duchem dobového filmu i estetice značky Bulgari, jejíž historie se začínala psát v době, kdy Henry James koncipoval svůj slavný román. „Jako mladý jsem chtěl být pianista v 19. století, a proto dnes točím filmy, kde to prostředí mohu vytvářet spojením hudby, architektury a psychologie postav. Ve svých filmech vždy míchám tradice s futuristickými prvky a rád experimentuji,“ říká režisér, který se rád při práci obklopuje aristokraty. Koproducentem jeho posledního filmu je princ Charles-Henri de Lobkowicz, který má české kořeny.

harajda

Jedinečnou příležitost vidět film dva měsíce před americkou premiérou si nenechali ujít nejen klienti klenotnického domu Bulgari, ale i hvězdy českého filmového nebe. Mezi hosty jsme mohli spatřit Jitku Schneiderovou, Liběnu Rochovou i mezinárodní módní kritičku a filmovou kurátorkou Diane Pernet, která přiletěla z Paříže. Závěr večera byl pro hosty velkým překvapením - po závěrečných titulcích filmu byly odhaleny tři vitríny s originálními šperky z filmu, přivezené z Říma speciálně pro tento večer.