Hudební divy a jejich návrháři
Světová turné zpěvaček už dávno nejsou jen o zlatu v hrdle. K pořádné show patří taky výstřední kostýmy. A ty budou v následujících měsících vážně stát za to. Aspoň co se Rihanny a Beyoncé týče.

Korzet se špičatou podprsenkou téměř každý považuje za Madonnino poznávací znamení. Šokovala v něm na svém koncertě počátkem devadesátých let a před pár měsíci byl v Londýně vydražen za neuvěřitelných 40 000 eur. Kdyby však nebylo Jeana-Paula Gaultiera, nikdy by tento kultovní převlek nevznikl. Loni ho navíc oživil pro koncertní šňůru MDNA. Letos ale musí popová královna čelit dvěma velmi silným konkurentkám.

mmrexfeatures-174116i

Temné odhalení
Rihanna před pár týdny zahájila své Diamonds World Tour a ukázala tak dlouho očekávané modely od módního domu Givenchy. Jeho kreativní ředitel Riccardo Tisci pro barbadoskou zpěvačku vymyslel hned několik kousků, které podtrhují vyzývavost jí vlastní. Patří mezi ně ultrakrátké šortky, kožená podprsenka, top z průhledného materiálu, zlatě vyšívaná parka, černá strašidelná kápě a kozačky nad kolena. Fanouškům se ale v druhé části programu představuje i v overalu Lanvin, ve večerních šatech z dílny Adama Selmana nebo tričku od Rafa Simonse z roku 1995.

rihanna2_n

Aristokratická nadřazenost
Odvažujeme se ovšem tvrdit, že v extravaganci na plné čáře zvítězí Beyoncé. S největší pravděpodobností bude za dechberoucími kreacemi The Mrs. Carter Show World Tour stát opět Thierry Mugler. Ten již před třemi roky pro zpěvačku, její hudebníky a tanečníky vytvořil 58 jedinečných looků. Samotná hvězda byla stylizovaná do ženy bojovnice, a proto byl důraz kladen hlavně na zvýrazněná ramena připomínající brnění. Tentokrát se představení ponesou v duchu honosného království. Na prozatím jediném zveřejněném outfitu se Beyoncé pyšní korunou, žezlem, vintage zlatým korzetem od svého milovaného Muglera, krinolínou od Alexandera McQueena, hermelínovým pláštěm a nespočtem drahých šperků. Koho tedy povolá do služby pro kompletní styling? Zmíněný vzhled každopádně stihl už vyvolat velký rozruch a světová média ho přirovnávají k Marii Antoinettě či Alžbětě I. Jedná se snad o vzkaz Madonně, že má své dny na trůnu spočítané?

beyonce-mrs-carter-show-tour-10

Na video se můžete podívat zde: http://www.youtube.com/watch?v=RbN79D5ST-0&feature=player_embedded