Jak britská královna inspiruje Chanel, Pradu a další
Královna Alžběta II. dnes slaví své 90. narozeniny. Britská panovnice je nejen nejdéle vládnoucím monarchou Spojeného království, ale také módní ikonou. Návrháři se jejím stylem evidentně nechali inspirovat pro nové podzimní kolekce. The Queen is so cool!

Od svého narození 21. dubna 1926 je pod drobnohledem svého okolí i světových médií. Když se narodíte do britské královské rodiny, ani nic jiného prakticky čekat nemůžete. Z princezny Elizabeth Alexandry Mary se v 6. února 1952 stala Elizabeth II., začala vládnout 16 státům, stala se hlavou Commonwealthu a nejvyšší představitelkou anglikánské církve. Tolik strohá historie.

Královna je zajímavá i z módního hlediska. Jednak vlastní OBROVSKÝ šatník plný šatů, kostýmků a několika set kabelek (jedna v ceně min. 1000 liber). O špercích nemluvě. Ani ve svých 90 letech se nevzdává jasných barev (což má bezesporu po své matce, která i ve svých 102 letech nosila hrdě žlutou a růžovou) a hlavně inspiruje návrháře. Ale ne žádné konzervativní značky, jak by se mohlo na první pohled zdát.

V Její královské výsosti se pro příští sezonu podzim - zima 2016 vzhlédl Karl Lagerfeld, Miuccia Prada, Christopher Kane i Dolce & Gabbana!

Podívejte se do galerie na deset modelů inspirovaných královnou.