Je tu Fashion Revolution! Co můžeme udělat pro lepší svět?
V neděli to budou už tři roky, kdy se v Bangladéši zřítila továrna a v jejích troskách zahynulo víc než tisíc lidí. Šlo o nejvetší tragédii módního průmyslu. Nemělo by nám tedy být jedno, kdo a za jakých podmínek vyrábí to, co nosíme. Proto tu je Fashion Revolution & Fashion Revolution Day, který se odehraje tuto neděli. Zapojte se do něj taky!

Bojujme ve jménu módy! Uff, to zní dost příšerně... Tak to zkusíme jinak. Zúčastněme se akce, která má smysl, a to rovnou celosvětový. Fashion Revolution je kampaní za etický módní průmysl a vrcholí tuto neděli, tedy 24. dubna dnem s názvem Fashion Revolution Day. Zapojme se do něj i my! My, kteří módu milujeme, ale rozhodně nám není a nesmí být jedno, odkud a za jakých podmínek bylo ušito to, co máme právě na sobě nebo co rádi nosíme.

3 0bdb8

Účel celé Fashion Revolution vám nejlíp vysvětlí hlavní iniciátorka celé kampaně pro Česko a Slovensko Kamila Boudová: "Trh se dnes soustředí na přání zákazníka. Značky vypracovávají drahé studie, aby zjistily, co si jejich zákazník přeje. Pokud všichni vyjádříme náš zájem o lidi, kteří vyrábí naše oblečení, dáme najevo, že k tomu nejsme lhostejní, značky budou jednat. Naším cílem je transparentní módní průmysl a všechny hashtagy k tomu jistě přispívají. Doufáme však, že označením fotografie to neskončí a že lidé pozvou ostatní i do svého šatníku a životního stylu."

1 e49fb

Takže co konkrétně můžete udělat vy sami? 24. dubna (Fashion Revolution Day) se zapojit do Fashion Revolution!

1. Vyfoťte se v oblečení naruby.

2. Nasdílejte svou fotku na sociální sítě.

3. Označte svou fotku #whomademyclothes a případně i jménem značky, které se chcete konkrétně zeptat na původ vašeho oblečení. Příklad postu: Dear @značka, #whomademyclothes? 

2 88b7c

Taky jste zvědaví, jestli a co vám vaše oblíbená značka oblečení odpoví? ELLE podporuje Fashion Revolution Day!

www.fashionrevolution.org/country/czech-republic/