Lacroix Forever
Nedávno vyhlásil krach známý módní dům Lacroix. Podle nejnovějších zpráv však probíhají akce na jeho záchranu.

Christian Lacroix bude možná zachráněn od totálního krachu. Pomocnou ruku tomuto módnímu domu údajně podala firma Bernard Krief Consultants, která má zájem o jeho koupi.

Christian Lacroix na Paris Couture Week začátkem tohoto měsíce představil zlevněnou kolekci luxusních modelů. Hluboký smutek a deprese bylo hlavní téma jeho přehlídky, která začala velkou cedulí se zlatým nápisem Lacroix Forever.

Modelky se předvedl jako vdovy zahalené do černé. Díky pohřební atmosféře se okamžitě začalo spekulovat o tom, že toto byla možná poslední módní přehlídka velkého Christiana Lacroix.

Pokud se kompletní výprodej kolekce nepodaří a neuskuteční se ani odkoupení firmy, vlastník módního domu Lacroix, Fallic Group začne s drastickým reorganizačním plánem.

Na vzniku luxusních kolekcí Christiana Lacroix dosud pracuje 124 módních umělců, jejich počet by měl být snížen na pouhých 12, informuje deník Drapers Online.

S formální nabídkou o koupi módního domu Christiana Lacroix by se firma Bernard Krief Consultants měla vyslovit zhruba za týden. Ta má zároveň zájem také o odkoupení francouzské módní značky Morgan, která stejně jako Lacroix zkrachovala.