Protože plážové vlny nejsou všechno.

Víkend na pláži? Super! Zůstáváte ve městě? Nevadí. Tak jako tak si můžete užít sezonu sexy účesů naplno. A nemusíte se vůbec omezovat na klasické plážové vlny.

Vybrali jsme pro vás 10 účesů z přehlídek v New Yorku, Paříži a Miláně, které se perfektně hodí na prázdniny. Ať už cestujete nebo musíte dál chodit do práce.

Každý ze stylů vám půjde snadno. Vlasová stylistka Nina Krajčo (sledujte ji na Instagramu @ninakrajco, kde najdete spoustu super inspirace) vám poradí krok za krokem, jak si udělat perfektní vlasy na právě teď.


Alice Olivia 8d3f0

Před zapletením rybích copů je potřeba připravit texturu. Do vlhkých vlasů naneste tužící přípravek (např. Oribe Maximista), který podrží vlny, a prosušte. Pokud vycházíte z čerstvě umytých, suchých vlasů, použijte sprej na ochranu před teplem, který má i tužící schopnost (např. Oribe Soft Lacquer).

Vytvořte na vlasech volné vlny kulmou nebo žehličkou, ale konce nechávejte rovné. Vlasy rozčešte a prostříkejte suchým texturizačním sprejem.

Nyní odložte hřeben i kartáč, nebudete ho už potřebovat. Rozdělte vlasy na dvě poloviny, prsty vytáhněte pramínky okolo obličeje a ze zbytku zapleťte rybí copy. Zakončete silikonovou gumičkou a poté oba dva copy lehce rozcuchejte. Můžete i náhodně z copu vytahat malé pramínky. Znova prostříkejte suchým texturizačním sprejem.


Erika Hess 697be

Připravte texturu. Čerstvě umyté vlasy prostříkejte sprejem Oribe Apres Beach pro plážovou texturu, který v sobě má lesk. Klasický slaný sprej udělá matnou texturu, kterou zde nechceme. Poslouží i lehce tužící lak s leskem.

Pracujte pouze prsty. Oddělte trojúhelníkovou sekci nad čelem, kdy vrchol trojúhelníku míří k temeni, a zapleťte otočený, tzv. dutch braid copánek. Neutahujte.

Zbylé vlasy v přední části (před ušima) zapleťte do klasických copů. Poté z nich vytáhněte malé pramínky. Všechny tři copy spojte gumičkou v zátylku a přidejte k nim zbylé vlasy ze zadní části a opět upleťte volný cop. Zakončete silikonovou gumičkou.


Chanel 303ae

Udělejte si postranní culík. Je důležitě, aby visel směrem dolů a netrčel do strany. Nakloňte hlavu na opačnou stranu, zagumičkujte a utáhněte culík tak, že posouváte gumičku podél krku, nikoliv kolmo na krk. Po nasazení kšiltovky prsty vytahejte malé vlásky v čelní partii. Vlasy prostříkněte suchým texturizačním sprejem.


Laura Biagiotti 2d8a8

Připravte si kartáč s měkkými štětinami a tužící sprej na vodní bázi (např. Oribe Maximista). Začněte u zátylku, důkladně prostříkejte vlasy u kořínků a přidávejte postupně další patra, až se dostanete k čelu.

Kazdou sekci přičešte kartáčem s měkkými štětinami a uhlaďte rukou. Pote sepněte v zátylku culík a připevněte ozdobu. Vlasy, které směřují k culíku, musí působit mokře, ale culík samotný je suchý, pouze má zdravý lesk.


Lela Rose acff8

Začněte tím, že si uděláte culík. Z něj odepněte pramen na obtočení. Mezi tím zbylé vlasy protáhněte ještě jednou gumičkou. Ale pozor! Konečky nechejte v gumičce tak, aby vznikla smyčka. Odděleným pramenem obtočte gumičku. Hotovo.


Malaikaraiss 5f031

Na vlasy naneste suchý texturizační pudr bez aerosolu Oribe Swept Up a promasírujte, jako kdybyste si dělala masáž hlavy. Prsty rozdělujte náhodně silné sekce vedoucí od čela k zátylku a pleťte otočené, tzv. dutch braid copánky. Stáhněte v zátylku silikonovou gumičkou, a opět promasírujte hlavu, abyste vytvořila efekt, jako byste v copánkach prohýřila letní noc.


N21 f998e

Vycházejte z textury jako u prvního účesu. Udělejte volný culík v zátylku, pote chyťte za slabší pramen vespodu culíku a přitáhněte gumičku k hlavě, abyste dosáhla nadýchaného efektu.

Culík dle délky ohněte napůl, oddělte na straně culíku slabý pramen vlasu, natupírujte jej prsty a obtočte po cele délce. Na koncích upevněte slabou gumičkou tak, že gumičku protáhnete silnější jehlou a konec prošijete, a potom zakončíte uzlíkem. V případě potřeby přelakujte.


San Andres ad565

Opět vycházejte z textury účesu č. 1. Oddělte přední partii vlasů, ze zbytku zapleťte volný, rybí cop a zakončete gumičkou. Cop poté lehce uvolněte, vytáhněte náhodně prameny a přestříkejte suchým texturizačním sprejem


Shimada d063a

Na suché vlasy aplikujte pěnu ve velkém množství, abyste vlasy pěnou namočili. Vyčesejte vlasy hřebenem nad čelem. Rozdělte na dvě půlky, a celý pramen točte směrem od obličeje podél hlavy až dolů. Váleček dole upevněte provizorně pérkem a buď prosušte, nebo nechte volně uschnout. Je důležité mít vlasy 100% suché než uvolníte pérko, aby se účes zase nerozmotal.


Talbot Runhof 43bca

Rozdělte vlasy pěšinkou na straně, a sekci po sekci aplikujte gel, který je velmi řídký (např. Oribe Curl Gloss Gel) a sčesejte dozadu měkkým, štětinatým kartáčem. Poté za ušima sepněte pinetkou, pod kterou dejte ubrousek, aby se vám ve vlasech neotlačila.

Než pinetku uvolníte, je potřeba mít gel dokonale proschlý. Schnutí můžete pomoci fénem s difuzérem, který nepřikládejte až k hlavě, ale foukejte nad hlavou. Difuzér zabrání rozfoukání účesu.