London Fashion Week den 4.
Další den londýnského fashion weeku představil kolekce Christophera Kanea, Paula Smitha nebo Maria Schwaba

Christopher Kane
Nová kolekce Christophera Kanea je mezi obchodníky označována za nejlepší a nejprodejnější z londýnského fashion weeku. Teprve sedmadvacetiletý návrhář se proslavil spoluprací s Donatellou Versace.

Novou kolekci spojil řemeslně náročnou výšivkou s florálním motivem připomínající selský dekor a směle ji použil na černou kůži nebo latex. Celá řada je charakteristická minidélkami a A-liniemi. Kaneovi se podařilo propojit romantickou nevinnost s dráždivým sexuálním nábojem.

Paul Smith
Britský návrhář se tentokrát nechal inspirovat padesátými léty v kombinaci s jeho charakteristickým rukopisem vycházejícím ze stylu anglického venkova. Spojil klasická tvídová saka s lehoučkými kolovými sukněmi v optimistických barvách, a lakovanou bavlnu vedle zářivých žerzejů. „Představil jsem si dívku, která si půjčí oblečení z máminy skříně a odvážně je kombinuje – elegantní jezdecké sako s nevhodnými kalhotami.“

http://www.paulsmith.co.uk/

Marios Schwab
Kolekce Maria Schwaba se nesla v nostalgickém duchu, odkazuje na nabírané šaty australských kantorek. Nekompromisně upnuté košile jsou oživeny náročným střihovým řešením a důmyslnými detaily šněrování a nabírání. V barevnosti převládá pertolejová modrá, svěží bílá a světlá šedá. Dominují krátké délky, šaty se zvýrazněným pasem a korzety.

http://www.mariosschwab.com/

Pringle of Scotland
Značka Pringle of Scotland představila skvělou kolekci, která vycházela především ze sofistikované estetiky pánského oblečení. Byla inspirována barevností skotské krajiny, v tlumených zemitých odstínech olivově zelené, krémové a hořčicově žluté. Značka je populární pro své jednoduché, ale důmyslné a snadno nositelné střihy. Tentokrát se designéři značky zaměřili na masivní svetry a lehké žerzeje, které doplnili luxusním sametem a kožešinou.Tváří značky je herečka Tilda Swinton, jež usedla na přehlídce v první řadě.

http://www.pringlescotland.com/

Přečtěte si o dni prvním, druhém a třetím.