Marni pro H&M. Módní dům navrhne pro řetězec jarní kolekci.
Konec spekulací. 8. března se svět oblékne do potisků

Dnes vydal švédský řetězec prohlášení, že jeho další jarní kolekce vznikne pod rukama Consuely Castiglioni z italského módního domu Marni. Kdo zná práci Marni, ví dobře, co to znamená. Linie bude především o potiscích, jejich kolážích a živých barvách.
„Chtěla jsem vytvořit šatník v pravém stylu Marni a znovu jsem sáhla k našim oblíbeným oděvům s potisky a látkám, které jsou typickou ukázkou naší značky. Ráda vedle sebe kladu potisky a barvy a míchám moderní etnické vzory s grafikou v duchu Bauhausu… to všechno doplňuji funkčními sportovními prvky,“ říká Consuelo Castiglioni, zakladatelka a kreativní ředitelka slavného domu.
V H&M jsou z kolekce nadšení. „My všichni tady v H&M  jsme se do téhle kolekce zamilovali... Je úžasné pozorovat, jak Consuelo Castiglioni dokáže sladit své návrhy, vytvořit nové kombinace potisků a barev. Za každým kouskem je vidět neuvěřitelná řemeslná zručnost,“ doplňuje Margareta van den Bosch, kreativní konzultantka H&M.
Pánská kolekce se ponese v jemnějším duchu, a to v barvách i látkách. Bude uvolněnější, decentnější. Taková zrelaxovaná variace na klasickou pánskou módu.
Zato ženská kolekce má mít dva základní znaky: živé barvy a potisky. Bude jimi doslova vibrovat. Siluety outfitů zůstanou v klasickém Marni stylu. Přeloženo pro neznalé: čekejte plisované sukně a šaty či zkrácené kalhoty, žakárové vzory. A nejlepší na konec – chybět nebude ani bižuterie, boty, kabelky, šátky.

Nemůžete se dočkat? Co teprve až se podíváte na video o spolupráci Marni a H&M! Už jen kvůli polka dot kostýmku a stříbrným sandálkům začínáme odpočítávat dny.