Módní salva z Milána — Versace, Bottega Veneta a Emporio Armani
Zatímco Donatella překvapila svou jednoduchostí, Bottega Veneta a Giorgio Armani zůstávají věrni svému rukopisu.

Versace
Donatella Versace tentokrát ubrala ze své opulentní zdobnosti a komplikovanosti a vydala se cestou střízlivé elegance. Její nová kolekce jde ruku v ruce s heslem „preciznost se smyslností" — velmi střídmé siluety s rafinovanými průhlednými detaily. Zatímco jiní návrháři experimentují s extrémními délkami sukní, Donatella nikoli. To, co však pro Versace zůstává typické, je její velmi výrazná barevná paleta.

Bottega Veneta
„Jen velmi nerad navrhuji oblečení na červené koberce," řekl Tomas Maier krátce po své impozantní přehlídkové show. „Mám radši reálný život," dodal a ostatně i bravurně demonstroval v průběhu přehlídky.

Jeho kolekce se stylově pohybovala na poli velmi střídmé sportovní elegance v neutrálních barevných variacích a místo složitých střihů se raději věnoval experimentu s charakterem materiálů.
Ležérní siluety navíc podpořily i mačkaný povrch materiálů i velmi uvolněný styling modelek.

A Maier samozřejmě nezapomněl představit ani své dokonalé tašky a kabely.

Emporio Armani
Georgio Armani plánuje zahalit jarní sezonu do kovu. Na milánském fashion weeku představil velmi rozsáhlou kolekci, která prošla hned několika stylovými variantami. Od velmi mladých siluet se šikézními šortkami a topy s romantickými volány přes sportovně elegantní kalhotové kostýmy se saky ze svařované kůže až po možná až ultraelegantní šaty v délkách po kolena.

To, co všechny tyto modely rafinovaně spojovalo, byl hedvábný elastický šifon, který se méně či více objevil téměř v každém modelu.