Návrhářka a herečka – kdo koho inspiroval?
V nové ELLE představujeme návrhářku Mirku Talavaškovou, která do svých modelů oblékla herečku Barboru Polákovou. Jak jim to šlo dohromady?

Mirka ráda čerpá inspiraci ke svým kolekcím ve vzdálených kulturách. Například pro její absolventskou kolekci jí byl předobrazem tradiční čínský kroj, svou kolekci vytvořenou ve spolupráci s krejčovstvím Delor zase vytvořila podle gruzínské legendy a jejího baletního představení. Ústředním motivem jsou kabáty. „Přestože jsou strohé, zdůrazňují ženské křivky a kladou důraz na štíhlé pasy, ramena a zvýrazněné boky. Gruzínské uniformy měly stojáčky, ale jelikož miluji košile, zvolila jsem raději límečky,“ vysvětluje Mirka Talavašková, jak tvorba probíhala.

Z materiálů zvolila kašmír, vlnu a hedvábí, barevně je celá kolekce laděna do elegantní černé, šedé a bílé.

A jak se takové výsostně dámské oblečení nosilo Báře Polákové, která přiznává, že jinak nejraději obléká pohodlné džíny a kecky? „Spojení s Mirkou, jejíž věci jsou puristické, mě bavilo,“ říká Bára. „Přestože jsem zvyklá hlavně na pohodlné kalhoty, jejichž materiály často nemají daleko k teplákovině, a tenisky, cítila jsem se v Mirčině kolekci pohodlně. Bavily mě falešné límečky a kombinace pánského stylu se ženským půvabem, které vytvářejí skvělou kombinaci.“

Více si přečtěte v tištěné ELLE.

Video z focení si můžete prohlédnout zde: http://www.elle.cz/elle-tv/

_MG_9233