Návrhářské studio ožívá v prezentaci MM6 Maison Margiela
Zajímá vás, jak to asi vypadá uvnitř módního domu při tvorbě kolekce? MM6 přeneslo improvizovaný ateliér do Londýna ve formě prezentace, která brala dech.

MM6 Maison Margiela je značka spadající pod stejnojmenný legendární francouzský módní dům. Zatímco Maison Margiela představuje své kolekce formou přehlídky v Paříži, řada MM6 vstupuje na módní scénu v Londýně formou prezentace. Módní dům Margiela tentokrát rozhodně netroškařil a pojal celou akci ve velkém stylu - rozhodl se totiž improvizovat chod ateliéru a přenesl do dvoupatrového prostoru na New Bond Street hned 4 ‚místnosti‘.

Bezprostředně po příchodu nabízela hostům elegantně oblečená obsluha skvělé koktejly, a se skleničkou v ruce už vám nic nebránilo vplout do světa MM6 naplno. Na první pohled si nešlo nevšimnout spousty lidí v typických bílých laboratorních pláštích Maison Margiela a netrvalo dlouho, než jste si uvědomili, čeho se stáváte součástí - a že to, co vám běží před očima, rozhodně není jen nová kolekce, ale skvěle sehrané divadlo. Margiela se rozhodl divákům předvést, jak vypadá realita skrytá za tvorbou a prezentací značky - komunita a opravdovost, práce spousty obyčejně neobyčejných lidí ve špinavých teniskách. Prezentace imitovala kreativní proces od tvorby střihu až po styling a focení hotových modelů. V jedné z improvizovaných dílen se dokonce živě tiskla limitovaná edice 100 topů MM6.

Podzimní kolekce je oslavou klasických tvarů - pohrává si s banalitou a komfortem precizně provedeného produktu. Všechno vypadá skoro až důvěrně známě, ale zároveň inovativně a svěže. Skvěle padnoucí šedý blejzr a klasické modré džíny převázané páskem z nabíječky na mobil či laptop nebo oddělávací elementy, díky kterým z kabátu lehce uděláte šaty. Všechno je funkční a přitom surově současné. Každodennost je u MM6 vyzdvižena na obdiv. Do této kolekce outfitů v decentních barvách není těžké se zamilovat na první pohled. Snad bude polehčující okolností to, že MM6 je cenově dostupnější, než hlavní řada Maison Margiela, a pokud milujete jeho styl a luxus zpracování, můžete si ho tak dopřát snáz.

A že to bylo celé jen představení pro hosty? Samozřejmě. Ale není lepší si tu romantickou představu nekazit a snít o tom, že to tak v MM6 skutečně chodí den co den?