Nejdůležitější momenty z fashion weeku v Miláně
Milánský fashion week dnes skončil. Jaké přehlídky vyvolaly rozruch? Jaké jsou nejoblíbenější momenty šéfredaktorky Andrey?Podívejte se na shrnutí toho nejdůležitějšího, co by vám nemělo ujít. Ciao, Milano!

Módní přehlídky, o kterých se mluví

moschino1 048f9

Moschino Že Jeremy Scott ukáže zase něco nového, šíleného a se spoustou nadsázky, je už téměř sázka na jistotu. V minulé sezoně probudil (nejenom) v ženách nostalgii díky své růžové Barbie kolekci, letos zacílil na city ještě víc a vytvořil kolekci inspirovanou papírovou oblékací panenkou. Čtete dobře. Všechny modely působí, jako by byly z papíru a 2D. A pozvánka na show? Bonbony ve tvaru obřích ampulí! Pro Instagram jak dělané.

dg 0ddad

Dolce & Gabbana Party ve stylu #italianotropicano, to byla přehlídka dua Dolce & Gabbana. Svět a síla sociálních sítí těmto návrhářům rozhodně není cizí, a když hostům dali do rukou čerstvé kokosy a na molo poslali partu tanečníků, i tentokrát jejich show zcela zaplavila Instagram a Twitter. Po tanečnících následovaly známé modelky v hravých potiscích a s tričky se sloganem „D&G – I was there!“ skoro ve všech jazycích. Celá kolekce v nás probouzí touhu se okamžitě přenést na pláž na jihu Itálie.

philipp 47531

Philipp Plein I Philipp Plein na molo přivedl hvězdnou sestavu, vytvořil mega show a sklidil mediální ohlas. Ve vytvořeném zábavním parku s názvem „Alice in Ghetto land“, kde nechyběl ani řetízkový kolotoč či trpaslíci v nadlidských velikostech, se procházela například supermodelka Karolína Kurková, Paris Hilton, zpěvačka Fergie nebo rapper Fat Joe. Nová kolekce je plná džínoviny, zvířecích potisků a velkých řetězů kolem krku – zkrátka jak od kolotočů.

bottega 9c292

Bottega Veneta Ach. Při přehlídce Bottega Veneta pravděpodobně málokdo udržel slzy dojetí. Tomas Maier, který značku vede již 15. rokem, předvedl nadčasovost a kvalitní italské řemeslo v tom nejpravějším slova smyslu. Kabáty z pštrosí a krokodýlí kůže, elegantní overaly, midi šaty a luxusní košile, vše v paletě zemitých a tlumených barev, sem tam s prvkem růžové, na mole předvedla i Eva Herzigová a potlesk ve stoje si značka získala v momentě, kdy ruku v ruce celou show završily Gigi Hadid a Lauren Hutton. Tiše a s elegancí, a přesto tak důrazně, oslavila Bottega Veneta výročí 50 let, a získala si obdiv napříč generacemi i pohlavími.


Nejoblíbenější momenty šéfredaktorky Andrey Běhounkové

andrea milano 6fb5a

Instagram: @andreabehounkova
Největším zážitkem pro mě byla… přehlídka Gucci. Celé to bylo WOW! Show byla doslova umělecký zážitek, miluju nadsázku, se kterou Alessandro k navrhování přistupuje a jak dokáže rozpracovávat to, co miluje a co ho inspiruje. Hodně lidí jeho práci nechápe, vidí jen jednotlivé looky, které jsou na první pohled všechno, jen ne ready-to-wear, ale opak je pravdou. Je až neuvěřitelné na kolik různých způsobů se dají Alessandrovy věci nosit. V tom považuji jeho práci za geniální. 
 
Nejsilnější emoce ve mně vyvolala… Bottega Veneta. Lauren Hutton v ruce s kabelkou, kterou měla ve filmu American Gigolo, Eva Herzigová s Davidem Trulíkem, celý casting, hudba, lokace…  Od začátku do konce spolu vše fungovalo. A kolekce? So Bottega. Jednoduché, nadčasové, nositelné. Všechny šaty a overaly – jako kdyby byly šité pro mě :-)

Nejvíc fashion byly přehlídka Jil Sander a Marni. Obě kolekce jsou designersky čisté, bez humbuku, vše funguje a drží koncepci značky, siluetu, ale zároveň je to moderní, nové, mladé. U obou značek tak nějak víte, co přijde a co na přehlídce uvidíte, ale ono vás to stejně překvapí. Consuela i Rodolfo přesně vědí, co chtějí sdělit. A poslední look z přehlídky Jil Sander – velká pruhovaná košile se stříbrnou sukní? Můj must-have!