Nejkrásnější šperky a módní kolekce podle šéfredaktorů?
Cenu šéfredaktorů Designblok Premier Fashion Weeku si za nejlepší kolekci šperků odnesla Janja Prokić, cenu za nejlepší módní kolekci získala Liběna Rochová.

Designblok Premier Fashion Week rozdal své hlavní ceny, po nich však následovaly ještě Ceny šéfredaktorů módních magazínů. V porotě zasedala šéfredaktorka ELLE Andrea Běhounková, dále Bára Nesvadbová (Harper’s Bazaar), Sabrina Karasová (Cosmopolitan), módní konzultant ELLE Jan Králíček, Veronika Miškovská z Hospodářských novin, Tereza Kozlová za Esprit – magazín Lidových novin, Veronika Ruppert za Radio Wave, Heather O’Brien z Prague Postu a Jan Tomeš a Jan Boublík za magazín MAUDhomme.

Móda ve 3D
Cenu za nejlepší módní kolekci získala Liběna Rochová, která se ve své kolekci podzim/zima 2013/14 inspirovala 3D materiálem. Série šatů z pěnového materiálu v růžové a černé barvě byly zdobené květy vystřiženými laserem přímo do látky. Liběna Rochová je vedoucí Ateliéru oděvu a obuvi na VŠUP v Praze a vedle autorských výtvarných konceptů a individuální oděvní tvorby se věnuje i tvorbě limitovaných sérií sezonního oblečení, které lze zakoupit v jejím vlastním Studiu LR. „Oděvní design, včetně tvorby modelů Art Fashion, je mé výtvarné vyjádření myšlenky. Oděv jako socha v pohybu,“ říká Liběna ke své kolekci.

FRH_6241

„Ráda se zdobím“
Cenu za nejlepší kolekci šperků si odnesla Janja Prokić. Tato absolventka malby na Akademii výtvarných umění v Praze a v současnosti studentka ateliéru K.O.V. na pražské VŠUP představila kolekci šperků Flowers a Super Powers, za které byla v letošním roce také nominovaná na Designéra šperku roku Cen Czech Grand Design, a zároveň zárodek nové kolekce Le Grand Jeu. Ke své práci říká: „Ráda se zdobím, a tak mě baví šperky vymýšlet a vyrábět. Líbí se mi, že stejně jako oblečení i šperk o mně říká, kdo jsem a jak se cítím.“

153_janja_prokic_IMG_7637_2