Nová kampaň Benettonu opět sází na pestrost a rozdílnost

Italská značka zvolila za své tváře devět osobností se zajímavými životními příběhy.

Benetton na sebe odjakživa strhává pozornost svými propagačními činnostmi. Jeho reklamy dříve upozorňovaly například na válečné zločiny, smrtelné nemoci nebo nezaměstnanost. Nejčastěji se ale zaměřují na rasismus. Z tohoto důvodu se na jejich fotografiích většinou objevují pohromadě modelové a modelky ze všech koutů světa. Slogan „United Colors of Benetton“ rozhodně neodkazuje pouze na pestrou škálu barev svetrů, kterou lze v tomto celosvětovém řetězci zakoupit. Tentokrát se však celá kampaň točí okolo individuality.

Soukromá dramata

Odlišnost není na škodu, naopak. Zhruba tak by šla popsat myšlenka propagace na jaro/léto 2013. První z osobností, která kampaň reprezentuje, je Mario Galla – německý model, který má amputovanou nohu, což ho ale neodradilo od toho, věnovat se své profesi. Při berlínském fashion weeku předváděl kraťasy na show Michaela Michalského, a přiznal tak veřejně svůj handicap.

Lea T. je zase brazilská modelka, jež podstoupila změnu pohlaví. Narodila se jako syn známého brazilského fotbalisty Toninha Cereza. Díky své kráse byla dokonce v roce 2010 tváří Givenchy. Proslavila se však hlavně fotografiemi pro časopis Love, na nichž se líbá s Kate Moss. Když už je řeč o britské ikoně, tak mezi vybranými celebritami září i modelka, která bývá označována za její nástupkyni: Charlotte Free. Ta vyniká svým malým vzrůstem a růžovými vlasy. Dále pak Hanaa Ben Abdesslem, která musela překonat řadu překážek, aby se mohla věnovat svému snu – v muslimském světě totiž jak známo není modeling zrovna uznávaným způsobem výdělku. Ona se v něm teď snaží tento názor změnit.

ucb_ss13_5d_hanaa_0

Dobročinnost jako životní styl

Tvářemi Benettonu jsou také známé profesionální krásky, jimž není okolní svět lhostejný. Naopak, stavějí ho hned na první místo a svou práci využívají zejména k tomu, aby pomáhaly potřebným. Topmodelka Alek Wek byla objevena v Londýně, kam utekla před občanskou válkou v rodném Súdánu. Veškerý svůj volný čas věnuje šíření povědomí o hrůzách, které se dějí v zemi, z níž pochází. Zároveň spolupracuje s Lékaři bez hranic a pomáhá politickým uprchlíkům.

Další známou filantropkou je vnučka Charlieho Chaplina Kiera. Ta dokonce za své zásluhy získala ocenění od organizace UNESCO a byla jmenována celosvětovou ambasadorkou nadace Amy Winehouse. Jejím posláním je navracet problémové dospívající na správnou cestu. Poslední ženskou bojovnicí není nikdo jiný než Elettra Wiedemann, dcera Isabelly Rossellini a zakladatelka asociace One Frickin Day, snažící se zabránit vykořisťování přírodních zdrojů.

ucb_ss13_6d_kiera_0

Jdi za svým snem…“

Zbývá představit už jen dva muže s obrovským talentem. Dudley O’Shaughnessy je bývalý boxer, nyní model a herec. K filmu se dostal poté, co účinkoval ve videoklipu k písni We Found Love od Rihanny. V modelingu údajně dokázal zavést zdravou soutěživost díky svým předchozím sportovním úspěchům.

Devítku celebrit uzavírá Matias Perdomo, šéfkuchař a držitel michelinské hvězdy. Ten prestižní ocenění obdržel už ve svých 32 letech. Za jeho slávou stojí píle, dřina a touha… I to se snaží Benetton svým zákazníkům, a společnosti celkově, ukázat: Nic není zadarmo.

ucb_ss13_9d_matias_0

O autorce:
Valentina Tesařová je studentkou žurnalistiky, která má ráda vše zajímavé a krásné. Dlouhou dobu žila v Paříži a své postřehy o módě a životním stylu popisuje na blogu Art de vivre. (valentinate.blogspot.com).