Nový Huawei P30 fotí na kilometry daleko
Měsíc jsme v redakci testovali nový telefon Huawei P30 Pro a musíme se přiznat, že jsme ho občas docela obdivovali – nevadil mu intenzivní zápřah, časté přejezdy, dohlédl na hony daleko a ještě u vší té námahy skvěle vypadal. To bychom chtěli taky.

Pojďme si hned na začátku nalít čistého vína. I když jsme zarytí fanoušci Applu, na premiéru nového telefonu od Huawei jsme se těšili. Byli jsme zvědaví. Přesto když byl na velkolepé premiéře v Paříži Huawei P30 Pro odhalen v úžasných nových barvách, byli jsme stále ještě dost skeptičtí. Rozhodli jsme se ho pořádně prozkoušet na vlastní kůži. Prohnali jsme ho po ulicích Paříže, Milána a vzali ho i na vydatnou vycházku po Praze. Musíme se přiznat, že nás uchvátil hlavně jeho noční režim, neuvěřitelná výdrž i při vysoké zátěži, superrychlé nabíjení na cestách a fantastický zoom, co přiblíží detail na kilometrové vzdálenosti. Ostatně, posuďte sami.

NOČNÍ REŽIM

Nedostatek světla byl u telefonů vždycky problém. Ne tak pro Huawei P30 Pro. Fotky jsou za denního světla srovnatelné s foťákem, při horším osvětlení jde kvalita širokoúhlého fotoaparátu sice dolů, nastupuje ale hlavní foťák a jeho noční režim. Pokud není úplná tma, vystačíte si s běžným automatem, ve velkém šeru vám ale o 20% světlejší noční vidění přijde vhod a dokáže vykreslit ty nejmenší detaily.

Huawei 2

ŠIROKOÚHLÝ SNÍMAČ

Výraznou přidanou hodnotou je také již zmíněný super širokoúhlý snímač, díky kterému zachytíte téměř vše kolem vás a je to příjemná přidaná hodnota zejména pokud se nacházíte extrémně blízko věci, kterou byste chtěli do obrázku smrsknout.

Huawei

Huawei 1

PŘIBLIŽOVÁNÍ

Pěkná blýskavá tvářička, propracovaný noční režim, co i v naprosté tmě vyfotí s dobrým výsledkem prakticky cokoliv, širokoúhlý snímač – to všechno jsme schopni ještě pochopit. Ale co tenhle stroj dokáže s přibližováním, je skutečně velkolepé a nemá v tom mezi telefony konkurenci. Spolu s Leicou přináší Huawei P30 Pro systém se zabudovaným periskopem a výkonným 50x zoomem. Z Eiffelovy věže tak můžete klidně špehovat, co se zrovna děje na Montmartru nebo si z Jiřího z Poděbrad pěkně zblízka prohlédnout miminka Davida Černého líně se batolící nahoru po Žižkovské věži.

Huawei 4

Huawei

VIDEO

Velký posun je patrný i u natáčení videí, hlavně za stabilizaci a možnosti přiblížení tleskáme. Slabší je ostření, ale zase zaznamenávání zvuku se o dost zlepšilo oproti starším modelům Huawei. Každopádně můžete natáčet, fotit, všechno to postovat, rozposílat data na všechny strany, telefonovat a psát a tenhle telefon to jen tak neunaví. Vydrží toho opravdu, opravdu hodně díky 4200 mAH baterii – problémem nejsou ani dva dny nonstop používání nebo týden v šuplíku. Odzkoušeno. A když se ho konečně podaří vybít, nabíjení je neskutečně rychlé – z 10 se na 80 procent se dostane za půl hodiny, takže už žádné nabíjení telefonu přes noc. Stačí ho dát do zásuvky po probuzení, a než odejdete z domu, máte šťávy na celý den.

Dokonce i Karlovi to skrz objektiv Huawei P30 Pro sluší. Jsme z toho v redakci úplně vedle.

Huawei