Pět hereček, které přibraly kvůli roli, a přesto vypadaly skvěle
I tloustnutí může být ‚hard job‘

O Renée Zellweger a její přípravě na první a druhý díl Bridget Jonesové víme všichni. Není ale jediná, která kvůli filmové roli musela přibrat. A ne každá se podle nás poctivě nabraných kil musela hned po poslední klapce zbavovat. Řadě z nich totiž kila navíc sluší. Vybrali jsme pět z nich.

Michelle Williams jako Marilyn Monroe
Příprava na roli Marilyn Monroe byla pro Michelle náročná. Donekonečna sledovala všechny její filmy, studovala barvu hlasu, intonaci, postoje a pohyby. Ty podle Newsweeku nacvičovala tak, že si svázala páskem kolena k sobě. Aby dosáhla slavné platinové blond, vždy po několika málo dnech si nechala odbarvovat vlasy. Příjemnější stránkou přípravy tak bylo nabírání kil. Štíhlá herečka musela kvůli roli přibrat. „Jednoduše jsem přestala sledovat to, co jím,“ řekla k tomu.

Amy Adams ve Fighterovi
Trochu jiný případ. Pro roli přítelkyně boxera ve filmu Fighter nemusela Amy Adams přibírat, na žádost režiséra ale neshazovala svá těhotenská kila. „Řekl mi, že musím vypadat jako holka, která pije pivo,“ vysvětluje Amy. I s nimi vypadala neskutečně sexy. A neskutečně reálně – jako pravá holka od vedle.

Amy-in-The-Fighter-amy-adams-18473690-1200-797

Julia Roberts v Jíst, meditovat, milovat
Podle plánu musela Julie při natáčení v Itálii přibrat až pět kil. Šlo to samo. Tolik pizz jako při práci na snímku Jíst, meditovat, milovat prý Julia nikdy v životě nesnědla.

Picture_7

Hilary Swank v Million Dollar Baby
Nepřibírala na tuku, ale na svalech. A to až devět kilo. Její dieta? 210 gramů proteinů denně, jídlo každých 90 minut, 4,5 hodiny v posilovně denně šestkrát v týdnu. „Hodně jsem se dozvěděla o sobě i o svém těle. Spala jsem až devět hodině denně, protože moje tělo potřebovalo odpočinek. Ale musela jsem vstávat i během noci a pít proteinové koktejly, abych nebyla dlouho bez jídla,“ vzpomínala Hilary. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Svou muskulaturou si vysloužila obdiv sportovců, svým hereckým výkonem Oscara.

Picture_8

Gwyneth Paltrow v Síle country
Britská herečka v jednom z interview upřímně přiznala, jak hrozné pro ni, jako pro někoho s velmi přísným zdravým životním stylem, byla povinnost přibrat zhruba devět kilo pro roli ve filmu Síla country. „Noční můrou bylo pro mě necvičit. Nejdřív jsem zpanikařila a cvičila alespoň trochu. Pak jsem ale musela lhát a říkat, že jsem necvičila. Moje tělo se sice nerozpadlo, ale teď po dokončení filmu mám problémy.“ Pravdou (a velkou nespravedlností) ovšem je, že na Gwyneth není ani devět kilo navíc téměř vidět.

country-strong-gwyneth-paltrow-photo3