Přestaňte se srovnávat s ostatními. Víme, jak na to
Na jaře dodržujem detox těla i duše. Tak co přestat i se srovnáváním s druhými. Uvidíte, jak se vám uleví.

Myslíte si, že se vás to netýká? Tak si vzpomeňte, jak jste hned ráno ještě v posteli při prohlížení Instagramu zalitovala, že taky nejste na dovolené u moře, nemáte pekáč buchet na břiše a váš život je oproti ostatním vlastně totální nuda. Bohužel právě sociální sítě jsou sice dobrý sluha, ale zlý pán.

Porovnávání sebe sama je naší přirozeností. A může být i zdravé, pokud vás namotivuje k lepším výkonům nebo třeba k něčemu, co dlouho odkládáte nebo byste si na to netroufli. Jenže často nás spíš trápí, že nejsme tak dobří jako ti ostatní. Úplně zbavit se ho ovšem nemůžeme, jsme tak zkrátka nastavení. Ale není zbytečné řešit, že někdo má hezčí vlasy, lepší kabelku, byt nebo práci?

Mnohdy to pak vede k tomu, že jsme akorát v depresi, cítíme se neschopní a litujeme se. Už ale nevidíme, kolik slečnu s postavou modelky stojí úsilí, aby tak vypadala nebo že za tu skvělou práci vaší kamarádky může sex s nadřízeným. A ten nádherný byt, který se vám tak líbí? Nájem je šíleně vysoký a k tomu sousedi, které fakt nechcete. Ale to už vám nikdo veřejně nepřizná.

Uvědomte si, že i vy sama s okolím sdílíte samé pozitivní věci. Když se nám něco nepovede, nedaří se nám a nemáme se čím pochlubit, raději na veřejnosti (na Instagramu a Facebooku) děláme, že problém neexistuje.

Přestaňte se proto soustředit na to co vám nejde a nepovažovat za samozřejmost to dobré. Třeba nemáte postavu modelky, zato ale hodně čtete, zajímáte se o politiku a jste úspěšná v práci. Neplýtvejte energií kvůli něčemu, co vlastně není vůbec důležité.