Redken Brews. Protože i muži mají své dny
Vytvořeno v New Yorku, inspirováno holiči, obohaceno o řemeslný slad a určeno všem mužům na míru. Seznamte se s Redken Brews.

Novou řadu jsme otestovali na vlastní kůži. Podívejte se, co na Redken Brews říká...

Jan Křiklán

JAN KŘIKLÁN, DTP operátor

"Začínat pátek v salonu není jen tak. Tím spíš, když tam na vás čeká hned několik lahví. Čtete správně. Šel jsem totiž do Red Salonu vyzkoušet novou vlasovou řadu Redken Brews, která má balení ve tvaru lahví piva. Šampony a stylingová péče inspirovaná newyorskými holičstvími vypadala i voněla dost slibně. Ale co provede s vlasy někoho, kdo je zastánce metody „no poo“, a šampony tudíž vůbec nepoužívá? Spolu se skvělou Kateřinou Muratovou jsme vybrali mentolový šampon, který je chladivý a příjemně povzbuzující. Na pátek ideál. Začali jsme klasicky – mytím – a pokračovali pro mě neklasicky – stylingem. Moje očekávání? Hlavně nemít na hlavě slepený „italský“ hairstyle. Výsledek? Super! Šampon vlasy nijak neoslabil, gel je neslepil a já mám teď cool moderní účes, na který jsem hned ten den dostal několik komplimentů. Kdy to zopakujeme?"

Josef Šlaich

JOSEF ŠLAICH, beauty bloger

"Vlasová rutina by měla být jednoduchá. Všechno ale začíná u správného střihu, volby vhodného šamponu a know-how, jak správně používat stylingové produkty. Aby toho nebylo málo, musíte ještě vzít v potaz délku, jaký typ vlasů máte (jsou spíš jemné, nebo pevné jako hřebíky?) a nakonec styl, který by měl váš účes reprezentovat. Když jsem proto jednoho mrazivého pátečního rána vyrazil do Red Salonu vyzkoušet novou pánskou službu Redken Brews, byl jsem poněkud skeptický. Aby bylo jasno, prvoplánové produkty pro kluky mě nechávají chladným. Zajímá mě účinek, složení i to, jak dlouho mi vlasy vydrží v top formě nebo alespoň v pro mě přijatelné podobě. Hned po příchodu se mě ujala usměvavá a energická Lenka Habartová, která zkušeným pohledem prohlédla můj dva dny nemytý účes. Hned nato mi představila celou novou řadu. Najdete v ní všechno od stylingu přes vlasovou péči až po barvu! To, že lahvičky šamponů připomínají pivní lahve, není marketingový trik, ale odkazují na fakt, že složení vlasové péče je obohacené o řemeslný slad, který pečuje nejen o prameny, ale i o pokožku hlavy. Co se týče stylingu, oproti původní řadě přidal Redken dvě nové pomády na bázi vosku a jílu. Zajímalo mě ale hlavně to, jak řada obstojí v péči o delší kštici. To byla výzva! Mám hodně jemné vlasy, které se snadno krepatí a potřebují hydrataci. Vybrali jsme proto klasický šampon vhodný pro každodenní používání, který dokonale vyčistí pokožku hlavy, ale nevysuší délky. Bavila mě jeho zemitá vůně, která jako by evokovala čerstvě nařezané dřevo, ze kterého prýští lepkavá míza. Nevím, jak vy, ale já si pokaždé nesmírně užívám ten pocit, když mi v salonu masírují hlavu a já nemusím hnout prstem. Je na tom něco osvobozujícího nic nedělat, pop.jet při tom sklenku dobrého vína a odejít doslova s čistou hlavou. Nic ale netrv. věčně, a když jsem po desetiminutové masáži téměř upadl do blaženého kómatu, Lenka zavelela a šlo se stříhat. „Co prosím? Svoje vlasy nedám ani náhodou!“ vyštěkl jsem. Jakmile mi ale Lenka ukázala moje konečky, které viděly kadeřnické nůžky naposledy před třemi měsíci, musel jsem jí dát za pravdu. Než jsem se nadál, bylo hotovo. Můj účes působil daleko svěžejším dojmem a díky prostříhání získal víc pohybu. Finální tečkou v podobě stylingu byla nová vosková pomáda, která vlasům poskytuje střední fixaci s přirozeným lesklým finišem. Oproti jiným podobným produktům mě zaujala tím, že jednotlivé prameny neslepila a neztvrdla přitom jako beton. Lenka ji nanesla do délek a vyfoukala difuzérem. Výsledkem byl cool nedbalý vzhled, který mi vydržel další tři dny. Ještě ten večer jsem byl na večírku středem pozornosti. „Co sis dělal s hlavou?“ a „Kam na to můžu zajít?“ ptali se všichni. Novou službu Redken Brews bych proto doporučil všem, kteří si chtějí dopřát něco víc, ale nemají čas ani chuť prosedět celé odpoledne v salonu."

Více o celé řadě najdete na www.redken.cz