Svátek módy oslavíme ještě před Valentýnem!
Komerční článek - Od 12. do 14. února 2012 se na brněnském výstavišti, na 39. ročníku mezinárodních veletrhů módy, obuvi a koženého zboží STYL a KABO, bude prezentovat bezmála 300 vystavovatelů ze 14 zemí světa, kteří představí nové modely a kolekce od více než 500 značek pro sezonu podzim–zima 2012/2013. Veletrhy mají kontraktační charakter a jsou určeny pouze odborníkům a obchodníkům, včetně dalších profesí spojených s módní branží.

Propagace veletrhů STYL a KABO.
Elle.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

Neopakovatelné módní přehlídky

Lákavé novinky jsou i v doprovodném programu, jehož hlavním těžištěm jsou módní přehlídky. Přehlídková mola jsou nově umístěna, stejně jako celý veletrh STYL, v pavilonu P. Na novém designovém mole v sekci LINGERIE budou probíhat přehlídky kolekcí prádla a plavek LINGERIE SHOW. Na hlavním mole pak budou probíhat prezentace kolekcí klasické módy STYL SHOW a soutěžní kolekce sedmi finalistů – návrhářů – bojujících o titul TOP STYL DESIGNER 2012.

Unikátní přehlídka LEGENDS OF HAUTE COUTURE obsahuje osm modelů světových návrhářů, jejichž jednotlivé prvky ovlivnily vývoj módy v dalších generacích. Modely jsou vyrobeny podle originálních modelů, u kterých jsou použity stylizace papíru, kovu a umělé hmoty. Autorem této kolekce je filmový a oděvní designer Oscar Charpentier. Ojedinělá přehlídka, jejíž prezentaci by si milovníci módy neměli nechat ujít, představuje modely návrhářů věhlasných jmen: Alexander McQueen, Coco Chanel, Christian Dior, John Galliano, Paco Rabanne, Yves Saint Laurent, Valentino a Vivienne Westwood.

Atraktivní semináře a expozice

Pro odborné návštěvníky jsou připraveny i dva semináře, které se předhánějí v atraktivitě témat. První seminář nabízí unikátní reportážní informace z čínského Mauzolea císaře China. Téma semináře zpracovává Problematiku obouvání vojáků terakotové armády v Xi-Anu. Čínské vykopávky osobně navštívil a studoval přednášející pan doc. Ing. Petr Hlaváček. Druhý seminář Hybridní doba – Móda na cestě k nové moderně se věnuje nejnovějším prognózám trendů oděvů, spodního prádla a obuvi pro sezonu podzim–zima 2012/13. Trendy přednáší expertka pro lifestyle a fashion z německého módního institutu DMI Izabela Ockenfels, seminář bude na hlavním přehlídkovém mole, simultánně překládán do češtiny.

V pavilonu P bude instalována i výstava dobového spodního prádla 19. a počátku 20. století s názvem RETRO LINGERIE EXHIBITION aneb SPODNÍ PRÁDLO INSPIRUJE… Zajímavým počinem bude i projekt tvůrčí dílny s názvem Kreativní dílna – Made in Jablonec, který představí ukázky ruční výroby skleněných vinutých perlí, navlékání a kompletace bižuterních výrobků. Tvorbu předvedou designéři z tradičního bižuterního regionu – Jablonce nad Nisou. Návštěvníci budou mít také možnost vytvořit si vlastní bižuterii pod odborným vedením.

Novinky, exkluzivní značky i známí vystavovatelé

Na 39. ročníku mezinárodních veletrhů módy, obuvi a koženého zboží STYL a KABO se představí odborným návštěvníkům noví i známí vystavovatelé, kteří na veletrhy přivážejí nové i zavedené značky. Své nové modely představí na únorových veletrzích v sekci CLASICS například americká módní značka GAP, která uvede modely mladé módy i kolekce dětských oděvů. Podobně i značka Madonna, která představí kolekce dívčí módy. Pánské konfekci v této vyšší třídě bude dominovat značka Accord dodávající špičkové pánské obleky, stejně jako značky Arikos nebo Heinrich Katt v nabídce pánských košil. Poprvé se představí rakouská značka Giesswein, která nabídne výrobky z pletenin a z přírodních prodyšných materiálů. Značka C-PARK z Maďarska představí kolekci kabátů, společnost Thomas Urban představí oděvy z kůže a kožešin a kašmírové svetry a plédy značky AVELLANA. CHRISTA PROBST přiváží nové kolekce CPM – svetry a halenky. V sekci CASUAL zastupuje vyšší cenovou kategorii značka PIONIER s mladou a džínovou módou. Kožené a kožešinové výrobky nabídne značka DELSO MODE z Itálie. Spodní prádlo vysoké kvality a také odpovídající ceny představí značka ANITA, plavky zase poprvé vystavující značka EUROFALA.

Pavilon F nově zasvěcen obuvnické branži

Svoji nabídku obuvi, koženého zboží a doplňků představí známé a renomované značky. Poprvé se na veletrhu KABO prezentují obuvnické značky z Německa, které se doposud vždy nechávaly zastupovat českými zástupci. Caprice Schuhproduction představí novinky dámské obuvi značky Caprice a pánskou obuv pod značkou Air4Men. Firma Wendel předvede veškerý sortiment obuvi a kabelek pod značku Marco Tozzi a společnost Wortmann zase dámskou obuv a kabelky pod značkou Tamaris.

Více informací o značkách a doprovodném programu najdete na: www.styl.eu.