Svět truchlí nad ztrátou Alexandera McQueena
Po nešťastné smrti slavného britského návrháře vyjadřují celebrity po celém světě svou účast.

K jeho přátelům patřili nejslavnější lidé planety. Všichni jsou tragickou událostí otřeseni.

Kate Moss měla v londýnském Selfridges představit svou novou kolekci kabelek. Termín okamžitě odřekla. „Ze ztráty svého blízkého přítele Lee McQueena je Kate šokovaná a velmi zničená. V této nešťastné době jsou její myšlenky u jeho rodiny,“ řekl mluvčí slavné modelky. Byla nejen návrhářovou přítelkyní, ale i velkou múzou. V době jejího drogového skandálu jí právě Alexander McQueen pomohl vrátit se zpátky do branže. Dokonce si tehdy pořídil tričko s nápisem We love you, Kate.

Zničená je i Sarah Jessica Parker. „Když jsem uslyšela o jeho smrti, byla jsem v šoku, naprosto zdrcená,“ svěřila se. Jeho práci milovala. Ve svých filmech i na slavnostních premiérách nosila často McQueenovy návrhy.

Také Madonna projevila veřejně svou lítost: „Ve světě módy byl Lee McQueen skutečně jedinečným vizionářem. Tvůrcem krásy. Je to tragédie.“ Podobně se vyjádřila i Victoria Beckham.

Nad ztrátou svého kolegy truchlí i světoví návrháři. „Jsem šokovaný a hluboce zasažený jeho smrtí. Byl génius a další takový není,“ řekl Matthew Williamson. Také Vivienne Westwood cítí „neuvěřitelnou lítost“ .

Jeho šaty nosil celý Hollywood. Podívejte se na některé z nich.

Přečtěte si více o legendárním návrháři:

http://elle.cz/Moda/Tema/Nejslavnejsi-kolekce-Alexandra-McQuenna

http://elle.cz/Moda/Novinky/Budoucnost-podle-Alexandra-McQueena

http://elle.cz/Moda/Novinky/Spekulace-kolem-smrti-navrhare-McQuenna

http://elle.cz/Moda/Novinky/Alexander-McQueen-byl-nalezen-mrtev