Štíhlá postava je z třetiny o dobrých genech, z třetiny o cvičení a nakonec o vyvážené stravě. Co pro své postavy dělají modelky jako Miranda Kerr, Gisele Bundchen, Lily Aldridge nebo Carolyn Murphy?

Žádná modelka nemá svou postavu zadarmo. Každá sází na své osvědčené triky. Na jaké konkrétně? Inspirujte se jídelníčkem čtyř topmodelek. 

1. Gisele Bundchen: 80 % vegetariánská dieta
Od minulého roku je jídelníček Gisele a jejího manžela Toma Bradyho veřejný. Jejich osobní šéfkuchar Allen Campbell prozradil s jejich svolením stravovací režim, který dodržuje celá rodina včetně dětí. 80 % jejich jídelníčku tvoří zelenina, zrní, quinoa, fazole a v malých dávkách je to maso - bio steaky, kachna nebo losos. A které potraviny má Gisele v jídelníčku úplně zakázané? Je to bílý cukr, bílá mouka, jodovaná sůl, kofein a houby. Čerstvé ovoce je výhradně pro děti. Pokud zvládnete alespoň jeden týden jíst podle Gisele, může to být ten správný detox, který vám zrestartuje tělo a zbaví špatných stravovacích návyků.

wpid giselevideoparabens 38e7c

 


 

2. Lily Aldridge: Sakara strava (krabičková dieta)
Vyvážený jídelníček bez nakupování, bez dlouhé přípravy a bez vážení. Sakaraplan je v podstatě "zdravá" dovážková služba. Pokud Lily potřebuje vyrýsovat tělo na přehlídku Victoria's Secret, objednává si třítýdenní nebo pětitýdenní plán (podle toho, jak moc času zrovna má), který obsahuje snídaně, obědy a večeře. Sakaraplan je oblíbený i u dalších modelek jako Erin Heatherton, Chrissy Teigen, Karolina Kurkova a Hilary Rhoda. Jídlo je vždy čerstvé, organické a vegetariánské. Škoda, že tahle služba nefunguje u nás v Čechách. Našli jsme alternativu, a to objednání krabičkové stravy od trenérky Leoše Mareše, Evy Havelkové (www.vitalbox.cz).

39dc0af84539b6a2f3cbf7497d58d895 ce877


 

3. Carolyn Murphy: Alkalická strava
Co znamená alkalická strava? Omezení kyselých potravin ve snaze změnit hladinu pH v těle. Doporučuje se jíst hodně ovoce, zeleniny, ořechů a luštěnin a na druhou stranu omezit maso, ryby, mléčné výrobky, vajce, zrna a alkohol. Odpůrci této metody poukazují na to, že proces trávení promění v žaludku všechno jídlo na kyselinu. Ale co by to bylo za dietu, kdyby si nenašla své kritiky? Tahle dieta dává důraz na zeleninu, ovoce, bílkoviny a potraviny s nízkým obsahem tuku. Je velmi zdravá hlavně pro naše srdce. Modelka Carolyn Murphy ve svých dvaačtyřiceti letech vypadá stále jako dvacítka a sama říká, že je to hlavně díky její lásce k alkalické vodě a meditaci. Takže pokud chcete vypadat jako Carolyn, začněte s jógou a s alkalickou dietou.

2 jpg 7198 north 499x white 9a692


 

4. Miranda Kerr: Dieta podle krevní skupiny
Dieta podle Dr. Petera J. D'Adama je speciálně sestavená pro každou krevní skupinu (A, B, AB a 0). Strava je zaměřená na zeleninu, je v ní zakázána kukuřice, pšenice a některé luštěniny. Miranda má krevní skupinu A a díky dodržování diety podle krevní skupiny A se jí snížil BMI, obvod pasu, krevní tlak, má méně cholesterolu v těle a jak sama říká, omládla. Vyzkoušejte Metabolic balance program v resortu Sv. Kateřina (www.katerinaresort.cz), mají teď specializované několikadenní programy, kdy vás naučí zdravě se stravovat, správně cvičit a vydatně odpočívat.

37C5D3FC00000578 3768125 image m 8 1472690759616 d29ed

Tak co, už se těšíte na léto a do plavek?