THE BEST OF MILAN FASHION WEEK podle Andrey & Jana
Tak už je zas za námi. Včera skončil milánský fashion week, kde se předváděly kolekce italských módních domů na sezonu podzim - zima 2016/17. A některé z nich byly samozřejmě opět krásné, nezapomenutelné, dechberoucí. Jaké, o tom má naprosto jasno i naše ELLEduo - šéfredaktorka Andrea a módní konzultant Jan, kteří byli, jako obvykle, osobně přítomni. Tak co se vám tentokrát v Miláně líbilo nejvíc?

ANDREA

1. Gucci "Přiznávám, trochu jsem se obávala. Jak dokáže Alessandro Michelle trumfnout svoji kolekci na toto jaro-léto? Je vůbec možné překonat něco tak velkolepého? Alessandro ale dokázal, že je nejen velký talent, ale také, že přesně ví, kdy je příliš už příliš a kdy je potřeba přeskočit tak trochu na jinou kolej. To, že si přizval ke spolupráci brooklynského performera, který si říká Gucci Ghost, se ukázalo jako skvělý nápad. Mým favoritem je červený kožich s nasprejovanými GG na zádech. Bravo, Alessandro!"

gucciA e9cf2

2. Prada "Nevím, jak hodlá Miucca zapracovat všechny ty notýsky do komerčních kolekcí, ale doufám, že to bude klíčový detail podzimu. Už se nemůžu dočkat, až si koupím korzet a pásek s notýskem na koženém řemínku."

pradaA5 cf64a

pradaA17 0bb2f

3. Marni "Jsem zvědavá, kdy mě tahle marnie omrzí. Miluju přehlídky Marni, i když jsou v neděli ráno, a miluju tu poslední, i když jsme se na ni museli dostávat přes milánskou průtrž mračen. Bylo to krásné a opět to stálo za to."

marniA15 8754b

marniA17 dcd70

 

JAN

Milánský fashion week zažívá svůj comeback. Po obdobích, kdy byl zaměřen více komerčně než kreativně, je zpátky v plné síle. Samozřejmě tady byla skvělá intelektuálně komplikovaná Prada, jednu z nejlepších kolekcí předvedla i Consuelo Castiglioni pro Marni, ale je zde řada "nováčků", kteří stojí za pozornost.
 
"Svou úplně první samostatnou přehlídku pro Ports 1961 ukázala Natasa Cagalj, která prošla tréninkem u Stelly McCartney nebo Lanvin. Slovinská designérka dokázala propojit to nejdůležitější - DNA značky Ports (košile) a moderní rétoriku. Minimalistická, ale strukturovaná móda nabízi řadu možností pro každodenní život a zároveň nový postoj."
 
POR0515 14a2d
POR0992 4e333
 
"Massimo Giorgetti se stal všeobecně slavným ve chvíli, kdy jej minulý rok najmula na pozici kreativního ředitele značka Emilio Pucci. Ale pro módní insidery je pojmem již dlouho. Ulicí inspirované kolekce, které vytváří pod vlastní značkou MSGM, nabízí něco, co častěji vidíme v Londýně než v Miláně. Divné proporce, záhadné barevné kombinace a struktury - experimentování, které následuje italskou designérskou postmoderní tradici. Rozhodně budete nepřehlédnutelné."
 
msm1 de93b
msm2 12a1e
 
"Turbulentní módní dům, jehož zakladatelka se do něj několikrát vrací a pak opět odchází, našel snad konečně klidné vody. Jil Sander přes všechny nepokoje zůstává značkou, která má co říct. Aktuální designér Rodolfo Paglialunga to naznačil už v lednu svou pánskou kolekcí a vše dořekl nyní tou dámskou. Superčisté linie, geniální výběr materiálů a jejich revoluční zpracování a elegantní ženská estetika jej vrací do hry." 
 
jil1 574dc
jil2 63f2a