Tod’s zachrání Koloseum
Italský výrobce bot se stal sponzorem nejznámější památky antického Říma.

Koloseum je v katastrofálním stavu. Můžou za to především otřesy, které způsobuje nedaleká trasa metra. Ale i znečištění, stáří…Italská vláda se už dlouho snaží s tímto stavem něco dělat, nicméně finanční prostředky na rekonstrukci gladiátorské arény dosud neměla. Na poslední chvíli se ale objevil zachránce – Tod’s.

Italský výrobce luxusní obuvi se nabídl, že zaplatí celou rekonstrukci za 25 milionů eur. „Památka, která reprezentuje Itálii ve světě, musí být obnovena.“ A společnost, která reprezentuje Made in Italy, říká: „Pokud nás potřebujete, jsme tady.“ Těmito hrdinskými slovy odůvodnil ředitel Tod’s Diego Della Valle své rozhodnutí.

Aby bylo jasno, nejedná se o žádný dar, ale o sponzorství, pravděpodobně tedy o promyšlený marketingový tah. Nemusíte se ale bát, že by od této chvíle mělo být Koloseum oblepeno reklamami na Tod’s. Údajně by na sponzoring mělo být upozorněno poměrně diskrétně, a to pomocí malých děkovných štítků.

Na co se ale těšit můžeme, jsou záběry z tohoto antického prostředí v reklamách Tod’s – firma si totiž finančním příspěvkem zajistila možnost natáčení přímo v aréně. A lepší prostředí pro typické Tod’s gladiátorky není, že ano?