TOP 5 módních přehlídek posledních let
V pátek jsme fotili hudební duo Calm Season. Jeho polovina, Terezie Kovalová, nám vyprávěla o tom, že když má volno, tak ji kromě čtení, hudby a filmů baví dívat se na starší módní přehlídky. To nás přivedlo na nápad představit vám pět nejlepších fashion shows, které nejvíc vyrazily dech ELLE. Pozor! Nehodnotíme předváděné looky, ale jejich celkovou prezentaci. Show must go on!

1. Louis Vuitton: jaro – léto 2014

Rozloučení tehdejšího kreativního ředitele Marca Jacobse s ikonickým monogramem bylo vskutku impozantní. Tak velkolepý pohřeb s výtahem, fontánou, vlakem či kolotočem (tedy objekty, které se objevily na předchozích Vuittonových přehlídkách) neměla ani Elizabeth Taylor.

2. Alexander McQueen: podzim – zima 2006 – 2007

Všechny jeho přehlídky byly geniální, ale tahle byla opravdu výjimečná a všichni víme proč. Po předvedené kolekci se zjevil hologram návrhářovy největší múzy Kate Moss, aby étericky vlál do zvuků hudby Schindlerova seznamu, a pak zase zmizel. Husí kůže ještě teď!

3. Chanel: podzim – zima 2008 – 2009

I když je v posledních letech kvalita samotných kolekcí Karla Lagerfelda přinejmenším diskutabilní, show Chanel tedy udělat pořád umí. Nás nejvíc baví tento obří kolotoč a na něm kromě modelek zvětšeniny ikonických předmětů francouzského módního domu. Fancy a ride?  

4. Dior: haute couture, podzim – zima 2012 – 2013

Ve světě módy se možná ještě nikdy nic neočekávalo tak napjatě jako první představení nástupce skandálního Galliana – introvertního Rafa Simonse. Prezentace kolekce haute couture tenkrát dopadla nad očekávání dobře. Líbila se nejen ona, všichni zúčastnění byli unešeni i zahradou, kterou nechal Dior rozkvést přímo v interiéru. 

5. Fashion For Relief Haiti: 2010

Bonus nakonec. Charitativní přehlídka obětem zemětřesení. To se ostatně určitě konalo i v jejím zákulisí. Rozjetá Naomi, jedny velké boty a Kate Moss tancující latino přímo na mole. Bring it on, girls!