V čem na přehlídky? Fashion uniforma podle ELLE
Dostali jste lístky na přehlídky Mercedes-Benz Prague Fashion Week? Skvělá zpráva. A máte co na sebe? Připravili jsme pro vás inspiraci na dokonalý street style podle fashion insiderů. Určitě se vám bude v těchto dnech hodit.

Dnes začíná čtyřdenní maraton módních přehlídek ve strahovských ateliérech. Těšit se můžeme nejen na nové kolekce Jakuba Polanky, dua LaFormela, Zuzany Kubíčkové, Denisy Nové a dalších, ale také na skvělou příležitost pochlubit se vlastním šatníkem. Co si na sebe obléct na přehlídky? Fashion dresscode samozřejmě.

Všichni hosté, včetně modelek a módních expertů, se jej snaží dodržovat. Co to v praxi znamená? Zkombinovat nekombinovatelné, dodržovat praktičnost i nejnovější trendy (ideálně rovnou na další sezonu), maximální důraz na detaily a hlavně mobil v ruce.

Dobrý příkladů na tu správnou fashion uniformu najdete nejen v ulicích New Yorku a Paříže, ale i u nás. V redakci rádi sledujeme modelky, které mají módu v malíčku: Zuzana Stráská, Kateřina Sokolová, Simona Krainová, Veronika Hejlíková (letos poprvé přijde se synem Vojtou) a Pavlína Němcová.

Dobře se obléknout do první řady umí také herečky - Ivana Chýlková, Jitka Schneiderová, Tereza Voříšková, Jenůfa Boková i femme fatale Kateřina Kaira Hrachovcová.

A pak tu máme bloggerky, módní redaktory, stylisty a módní návrháře. U nich je styl v podstatě povinný. Co si obleče šéfredaktorka ELLE Andrea Běhounková, bloggerka Ina Tina, návrhářka Liběna Rochová nebo kreativní duše MBPFW Lukáš Loskot? Na to se můžete spolu s námi těšit již za chvilku. První přehlídky začínají dnes v 19 hodin.

Chystáte se na přehlídky také? Mějte na mysli, že o víkendu se bude teploměr pohybovat okolo 6 až 8 stupni Celsia.

A teď ta slibovaná inspirace ...