Volá Londýn: Mulberry A/W 2011
Všechno, co anglická šlechta potřebuje. A nejen ta.

Hned první outfit, kterým Emma Hill otevřela svoji kolekci, dal jasně najevo, že tohle bude něco. „Linie je inspirovaná zhýčkanou dívkou z vysoké společnosti, která trošku sešla z cesty vzorné studentky. A jen tak ledabyle přehodila kabát přes své večerní šaty, aby vyklouzla z party na cigaretu,“ popisuje kreativní ředitelka anglického oděvního domu svou předlohu. A vystihla kolekci opravdu dokonale.

Rozevláté plisované šaty v metalických i tělových odstínech tvrdě kontrastovaly s hrubým materiálem kabátků ve stylu anglických školních uniforem, kožených bund, maxišálami a podkolenkami. Britská povaha byla cítit z každého modelu. Linie nabídla škálu typicky podzimních tónů. Hnědou a béžovou doplnily camel, brusinková, fialová, záblesky azurové a klasicky šedá a černá, ve kterou přehlídka vygradovala. To vše prostoupeno zlatými doplňky – knoflíky, řetězy kabelek... Ty také sehrály velkou roli. Ráz kolekci vtiskl i prostor, který byl dekorován jako trochu surreálný les. Nechyběly muchomůrky a kapradí.

Oblíbenost mladistvé britské značky zpečetila přítomnost mnoha celebrit. V první řadě se ukázala Kirsten Dunst, Rosamund Pike, Gemma Arterton, Clémence Poésy, Rebecca Hall a další stylové ikony, které vytáhly své nejlepší Mulberry outfity. Bylo se tedy na co dívat, i když skončila show na runwayi.