EBL banner

Filmy, které nejlépe chutnají s vínem

K romantickému dojemnému filmu je třeba víno, které vás pohladí. Nesmí tedy být příliš trpké a kyselé, ale naopak hřejivé a zklidňující - stejně jako Primitivo z jihoitalské Puglie. Pokud jste romantický “fajnšmekr”, pak si otevřete láhev Amarone della Valpolicella nebo rovnou Châteauneuf–du–Pape. A filmy, které k němu doporučujeme? K melancholické náladě se nejlépe hodí Dobrý ročník či Procházka v oblacích.

 

{YouTube}https://youtu.be/MtpP7RVCzUE{/YouTube}

 

Komedie si žádají víno, které osvěží a poteče tak lehce, že si místo jedné plánované skleničky dáte celou láhev. Ideální v tomto směru je německý Riesling či rakouský Grüner Veltliner (u nás jednoduše Veltlín). K zábavným filmům, u kterých se dobře pije víno, patří třeba Bokovka, Bottle Schock nebo dnes už kultovní Deník Bridget Jones.

 

{YouTube}https://youtu.be/LsQgMLGP_78{/YouTube}

 

U akčního filmu nebo přímo u thrilleru je třeba mít po ruce něco, co nebude pozadu a vaše smysly strhne stejně tak intenzivně. V takovém případě si do zásoby nachlaďte monumentální bílé burgunské z vesnice Chablis nebo rovnou máslový a vanilkou ovoněný Meursault. A jestli jste spíše na červené, pak vyzkoušejte láhev severoitalského Barola či francouzskou klasiku z Bordeaux. Na horory, jako je  Mlčení jehňátek nebo Pověstný muž, kde jsou hlavními postavami milovníci vína, se pak bude dívat o něco příjemněji.

 

{YouTube}https://youtu.be/H8f4UOtLf5Q{/YouTube}

 

Abyste měli jistotu, že u filmu nezůstanete “na suchu”, můžete zkusit třeba členství ve Wine Society vinném klubu, který vás bude pravidelně zásobovat každý měsíc sommeliérem vybranou zásilkou vín až k vašim dveřím. Pak už se jen budete moci soustředit na výběr toho správného filmu.

 

EBC promo